24 березня 2024 р. 22:28

Збірна за крок до Євро, "Дніпро" з бронзою, Калініна робить сенсацію: спортивний огляд

Колаж: Інтент

(Колаж: Інтент)

Про вольову перемогу збірної, несподівану звитягу тенісистки з Херсонщини, півфінальні серії у волейболі та хокеї, успіхи у водних видах та смерть, яку несе росія – у новому огляді спортивних подій Півдня (і не тільки).

Стрибки на батуті

Минулого тижня ми вітали наших батутисток з успіхами на змаганнях. Зараз, на жаль, привід згадати про цей вид спорту зовсім не радісний. У четвер, 21 березня, внаслідок російського обстрілу загинула 55-річна Олена Сиванич, матір спортсменки Світлани Малькової, яка саме готувалась до змагань на Кубку світу у німецькому Коттбусі.

Світлана Малькова та її мати. Зображення НОК України

Співчуваємо Світлані та усім близьким Олени. росія – держава терорист.

Футбол

Український футбол цього тижня жив переважно справами збірних. Почнемо наш огляд з головної команди, якій залишилося зробити два кроки до виходу на Євро-2024

Перший же крок виявився набагато важчим і нервовішим, ніж це дозволяє рівень нашої збірної. Досвідчена команда Боснії та Герцеговини вибудувала щільний багаторівневий захист, який став майже неприступним для наших гравців. В перші приблизно 75 хвилин майже вся гострота біля воріт Ібрагіма Шехіча йшла від спроб Михайла Мудрика увімкнути особисту швидкість і теж в цілому нічим не закінчувалась.

Ще проблемнішою стала ситуація після 56 хвилини, коли після помилки Віталія Миколенка стався гострий простріл із флангу, який рикошетом від Миколи Матвієнка перетворився на гол у наші ворота. Ситуація стала критичною.

Але пізні заміни Сергія Реброва і перебудова на гру у два нападники на останні хвилини спрацювала - втомлений захист боснійців перестав поратись із таким перевантаженням, а Роман Яремчук став героєм матча - гол на 85-й хвилині та асист на Артема Довбика на 88-й.

Це була дуже важка за якістю гри, але, зрештою, вкрай важлива перемога. Останньою перепоною на шляху до Німеччини для нашої головної команди є збірна Ісландії, яка розтрощила ізраїльтян у паралельному матчі. Гра на умовно власному полі відбудеться у вівторок.

Євро-2024. Чоловіки. Кваліфікація. Плей-оф.
21.03. Боснія і Герцеговина – Україна 1:2
21.03. Ізраїль – Ісландія 1:4

Зображення УАФ

Олімпійська збірна України дізналася своїх суперників по групі на турнірі в Парижі. Ними стануть Аргентина, Марокко та одна з команд, які відберуться на турнір з Азії. Примітно, що цього ж тижня молодіжна збірна України грала контрольний матч проти олімпійської команди саме Марокко. Українці мінімально перемогли (1:0). Сподіваємося, у Франції результат як мінімум повториться.

Фото AFP

Команда U19 спокійно розправилася із Північною Македонією та Латвією і тепер чекає на вирішальний матч проти Швейцарії у вівторок. Для виходу на фінальну частину Євро-2024, підопічним Олега Кузнецова достатньо нічиєї.

Євро-2024(U-19). Чоловіки. Кваліфікація. Еліт-раунд.
20.03. Північна Македонія – Україна 0:2
23.03. Україна – Латвія 3:0

Відео Ukrainian Assosiation of football

У другій лізі після зимової перерви стартувала одеська "Реал Фарма". Перша гра принесла доволі оптимістичний результат - нічия проти сильної ЮКСА, у якої є серйозні плани на підвищення в класі. Ситуація внизу таблиці доволі щільна. Тож шанси піднятися з передостанньої 13-ї позиції (нагадаємо, що один з учасників, а саме миколаївський "Васт" знявся з розіграшу по ходу першого кола) ще будуть.

Друга ліга.
24.03. Реал Фарма – ЮКСА 1:1

Відео Професійна футбольна ліга України

Скриншот pfl.ua

Баскетбол

Завершився регулярний чемпіонат жіночої Суперліги. Одеський "Інтерхім" у двох останніх матчах поступився чемпіонкам регулярки з "Франківська", втім це ніяк не вплинуло на підсумкове місце одеситок – вони стали третіми, і зіграють у фіналі чотирьох, суперником по півфінальному матчу стане "Київ-Баскет". Столичанки, безумовно, будуть фаворитками, але цього сезону одеській команді вже вдавалося їх подолати, а формат з одного матчу часом сприяє несподіваним результатам.

Суперліга. Жінки.
23.03. Інтерхім – Франківськ-Прикарпаття 59:68
24.03. Інтерхім – Франківськ-Прикарпаття 62:72

Скриншот fbu.ua

Переможниці півфіналу наступного дня гратимуть за золоті нагороди, переможені - за бронзу, тож нас точно чекає ще два матчі для "Інтерхіма".

Волейбол

Дива не сталося - "Прометей" розтрощив "Балту" в обох матчах півфінальної серії жіночої Суперліги. Як і в іграх регулярної першості, дніпрянки не віддали суперницям жодної партії.

Жіноча Суперліга. 1/2 фінала
22.03. Прометей — Балта 3:0 (25:19, 25:11, 25:4)
23.03. Прометей — Балта 3:0 (25:23, 25:18, 25:7)

Відео Divisport

Втім, у команди з Одещини ще є шанс завершити сезон на гучній ноті, матчі за третє місце з "Буковинкою" точно не будуть легкими, але переграти чернівчанок шансів точно більше, ніж збірну України майже в повному складі, якою фактично є "Прометей".

Гандбол

У чоловічій суперлізі відбувся останній великий тур першого етапу. За його підсумками команди розділяться на дві групи, тож вкрай важливо було відібратися до топ-4.

І обидві команди з Одещини змогли потішити своїх вболівальників та досягти такого результата! Якщо для срібного призера минулорічних змагань і загалом другої  сили вітчизняного гандбола "Одеси" все було вирішено вже давно, то успіх "Ізмаїла" став можливим саме завдяки ривку в останньому турі, зокрема, перемозі над прямими суперниками СКА-ШВСМ усього в один м’яч. Навряд команді Володимира Лобчука вдасться піднятися вище у другому етапі – команди почнуть зі збереженням очок з першого. Втім, потрапляння до четвірки кращих саме по собі є найвищим історичним досягненням для бесарабської команди.

Хокей

Яка це була серія. Яка це була битва. Наскільки рівними та вартими одне одного виявились "Дніпро" і "Кременчук". Шість матчів не виявили сильніших. І основний час сьомої гри не виявив – на гол у першому періоді Дмитра Кобильника "містяни" у другому відповіли шайбою Гліба Кривошапкина. У підсумку гра, у якій вилучень було набагато більше ніж голів, перейшла в овертайм, де господарі льоду все ж узяли гору. Тепер "Кременчук" чекає фінальна серія проти "Сокола", а херсонців можна, попри важку поразку, привітати із бронзовими нагородами та подякувати за те, що тримали вболівальників у приємній напрузі до останнього.

УХЛ. 1/2 фіналу. 7 зустріч
18.03. Кременчук — Дніпро 2:1 (ОТ)

Відео Ice Hockey Federation of Ukraine

Теніс

Слідом за турніром WTA1000 в Індіан-Велс розпочалися змагання аналогічної категорії на Східному побережжі США - у Маямі.

Для українських глядачів найбільше яскравих і позитивних емоцій цього разу принесли виступи Ангеліни Калініної. Спершу, подібно нашій футбольній збірній, новокаховчанка створила неймовірний камбек у матчі проти Кароліни Возняцкі, відігравшись із рахунку 5:7, 2:5, а у наступному колі створила справжню сенсацію, розтрощивши у третьому сеті одіозну білоруску Арину Сабаленку. Про те, наскільки ця поразка стала болючою для спортсменки без прапора, свідчить її абсолютно негідна поведінка на корті - жбурляння ракеток, посилання матом суддів - все за стандартами російських колег. Вітаємо Ангеліну з перемогою і бажаємо успіхів у наступних колах.

На жаль, для Еліни Світоліної та Даяни Ястремської турнір вже завершено – обидві отримали дуже сильних суперниць на відносно ранніх стадіях.

Фехтування

Україна буде представлена одразу у двох командних дисциплінах на Олімпіаді! Слідом за шаблістками, очолюваними Ольгою Харлан, свою ліцензію здобула і команда шпажисток - команда у складі Влади Харькової, Олени Кривицької, Інни Бровко та Джоан-Фейбі Бежури досягла бажаного результату завдяки виходу у півфінал на етапі Кубка світу в китайському Нанкіні.

Фото FIE.

Бокс

Цього тижня стало відомо, що російські боксери відмовилися брати участь у відборі до Олімпіади-2024.
Ще один вид спорту, у якому на змаганнях буде чисто і без путіністів. Шкода, що не всі пішли цим шляхом.

Стрибки у воду

Ксенія Байло з Миколаєва та луганчанка Софія Лискун здобули бронзову нагороду на етапі Кубка світу у Берліні.

Фото Ukrainian Diving Federation

Це перша медаль у сезоні Лискун і Байло на міжнародних стартах у цьому сезоні. Вітаємо із чудовим результатом спортсменок, які, нагадаємо, вже відібрались на Олімпійські ігри завдяки виступу на чемпіонаті світу.

Наступного тижня спостерігаємо за вирішальним матчем футбольної збірної, фіналом чотирьох у баскетболісток, продовженням турніру у Маямі для Калініної та відновленням матчів в УПЛ у вихідні.