21 лютого 2024 р. 16:58
Житель Херсона передавав окупантам відомості про Сили оборони
525
(Фото ілюстративне: nv. ua)
Жителя Херсона судитимуть за держзраду. Він передавав окупантам відомості про Сили оборони.
Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.
У дописі відомства йдеться про те, що за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця обласного центру за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
Слідством установлено, що обвинувачений збирав і передавав представнику країни-агресора дані про місця дислокації, пересування сил та засобів ЗСУ й інших сил Оборони у місті Херсоні. Надалі ворог планував наносити ракетні та артилерійські удари. Відповідні повідомлення чоловік передавав через один із месенджерів.
"Під час обшуку за місцем мешкання обвинуваченого правоохоронці вилучили мобільний телефон за допомогу якого здійснювалось спілкування з представником країни-агресора", - розповіли у пресслужбі.
У відомстві зазначили, що наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене йому загрожує ув’язнення строком до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
Раніше повідомлялось про те, що У Херсоні за державну зраду судитимуть місцеву жительку, яка коригувала вогонь по Силах оборони та цивільних об’єктах обласного центру. Слідством установлено, що обвинувачена збирала і передавала співробітнику фсб рф дані про місця дислокації, пересування сил та засобів ЗСУ й інших сил Оборони у місті Херсоні. У подальшому ворог планував наносити по українським позиціям ракетні та артилерійські удари. Також вона коригувала обстріли збройних сил країни-агресора по транспортній інфраструктурі обласного центру та медичних закладах. Відповідні повідомлення жінка передавала через один із месенджерів.
Також йшлося про те, що у Миколаєві судитимуть місцеву жительку, яка "зливала" окупантам інформацію про місця ракетних влучань. Слідством встановлено, що у липні 2023 року проросійськи налаштована жінка через закритий чат-бот у Telegram надіслала інформацію з фото про наслідки ракетного обстрілу території одного з підприємств міста Миколаєва.
26 липня 2024 р. 18:29
Депутатка з Херсонщини очолила відділ освіти в окупантів26 липня 2024 р. 16:27
Після ударів ЗСУ по об'єктах в Криму виявили нову хвилю втечі родин російських посадовців26 липня 2024 р. 15:58
У Миколаєві представили новий документальний фільм про хроніки війни26 липня 2024 р. 13:57
Жителька Херсонщини стала заступницею окупаційного міністра26 липня 2024 р. 10:58
Оновлено! Гучно в Криму: ЗСУ підтвердили удар по аеродрому "Саки"26 липня 2024 р. 09:24
Трьом командирам незаконного збройного формування з Криму загрожують тюремні строки26 липня 2024 р. 08:23
Чергові російські обстріли Херсонської громади: є загиблий та поранені цивільні25 липня 2024 р. 16:57
Жителька Херсонщини пішла робити кар'єру гауляйтерки до окупантів25 липня 2024 р. 14:58
Після ураження кримського порома військові кораблі окупантів вийшли з Азовського моря25 липня 2024 р. 13:56
Двоє жителів Херсонщини пішли робити політичну кар'єру в окупантів25 липня 2024 р. 13:28
У Румунії навпроти Ізмаїла знайшли ймовірні уламки "шахеда"25 липня 2024 р. 12:28
Оновлено! В Херсоні окупанти атакували рятувальників та правоохоронців25 липня 2024 р. 12:15
У Миколаєві повідомили про замінування університету кораблебудування25 липня 2024 р. 11:02
Засуджено росгвардійця, що віддавав накази катувати українців