29 липня 2023 р. 21:18
У Миколаєві відкрили Центр розвитку ветеранів
856
(Фото: Міністерство у справах ветеранів України)
За сприяння Міністерства у справах ветеранів у Миколаєві відкрили четвертий в Україні Центр ветеранського розвитку.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства.
Базою для нього став Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Тут, як і в трьох раніше відкритих центрах, допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям на шляху переходу від військової кар’єри до цивільного життя, зокрема через здобуття нових професійних навичок. А також готуватимуть помічників ветеранів – в межах пілотного проєкту Мінветеранів у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській областях.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
У церемонії відкриття взяли участь заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита, заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі, ректор Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко, ветерани війни, представники ЗМІ.
Це перший на півдні країни й загалом четвертий в Україні Центр ветеранського розвитку. Наші Захисники й Захисниці масово повертатимуться додому після перемоги, і ми маємо забезпечити їм можливість адаптуватися до цивільного життя. І фактично стати ще більш досвідченими і фаховими у тих сферах, де вони хочуть працювати. Дякую університету за те, що вони погодилися стати першою лінією для ветеранів, які вже готові до реінтеграції до цивільного життя. Дякую всім, що не тільки словом, а й ділом вкладається у цю нелегку справу, – наголосила заступниця міністра Тетяна Калита.
Ректор Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко зазначив, що виш має багаторічний досвід роботи з адаптації до цивільного життя військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх родин. А крім того – сучасну матеріально-технічну базу, яка враховує й інклюзивний підхід для осіб з особливими потребами.
Фото: Міністерство у справах ветеранів України
Заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі повідомив, що для реалізації проєкту в області буде створено чотири саб-офіси, які займатимуться координацією роботи помічників ветеранів – у Миколаєві, Первомайську, Баштанці та Вознесенську.
За сприяння Міністерства у справах ветеранів України відкрито Центри ветеранського розвитку у Львові, Вінниці та Дніпрі на базах місцевих провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів.
Зазначимо, що основною метою "Центру ветеранського розвитку" є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з-поміж ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до умов цивільного життя.
Так, 22 липня ми писали про те, хто має право та як отримати грошову допомогу у разі загибелі або втрати працездатності військовослужбовця.
Також 14 липня стало відомо, що в Одесі стартує проєкт з підтримки ветеранів, які втратили роботу через війну
26 липня 2024 р. 18:29
Депутатка з Херсонщини очолила відділ освіти в окупантів26 липня 2024 р. 16:27
Після ударів ЗСУ по об'єктах в Криму виявили нову хвилю втечі родин російських посадовців26 липня 2024 р. 15:58
У Миколаєві представили новий документальний фільм про хроніки війни26 липня 2024 р. 13:57
Жителька Херсонщини стала заступницею окупаційного міністра26 липня 2024 р. 10:58
Оновлено! Гучно в Криму: ЗСУ підтвердили удар по аеродрому "Саки"26 липня 2024 р. 09:24
Трьом командирам незаконного збройного формування з Криму загрожують тюремні строки26 липня 2024 р. 08:23
Чергові російські обстріли Херсонської громади: є загиблий та поранені цивільні25 липня 2024 р. 16:57
Жителька Херсонщини пішла робити кар'єру гауляйтерки до окупантів25 липня 2024 р. 14:58
Після ураження кримського порома військові кораблі окупантів вийшли з Азовського моря25 липня 2024 р. 13:56
Двоє жителів Херсонщини пішли робити політичну кар'єру в окупантів25 липня 2024 р. 13:28
У Румунії навпроти Ізмаїла знайшли ймовірні уламки "шахеда"25 липня 2024 р. 12:28
Оновлено! В Херсоні окупанти атакували рятувальників та правоохоронців25 липня 2024 р. 12:15
У Миколаєві повідомили про замінування університету кораблебудування25 липня 2024 р. 11:02
Засуджено росгвардійця, що віддавав накази катувати українців