10 квітня 2024 р. 18:33
Оновлено! У Миколаєві обговорювали проєкти відновлення міста після війни
455
(ФОТО: Миколаївська міська рада)
У Миколаєві вчора, 9 квітня, експертно-громадська рада Миколаївської міської ради обговорювала проєкти по повоєнному відновленню міста.
Про це повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.
Головною темою обговорення стали проєкти стратегічних документів, які виходять на фінальну стадію розроблення.
Це: "Стратегія розвитку Миколаївської міської територіальної громади", "Генеральний план міста Миколаєва", "Портфоліо проєктів відновлення міста Миколаєва", "Програма комплексного відновлення території Миколаївської міської громади"," План відновлення та розвитку Миколаївської міської територіальної громади".
Звертаючись до присутніх, Олександр Сєнкевич підкреслив значущість системної роботи над відновленням міста, враховуючи виклики воєнного часу.
За його словами, Миколаїв є передовим містом у напрямку стратегічного планування, але знаходиться у складній безпековій ситуації. Тому досвід інших міст має бути поєднаний з місцевими реаліями, і вкрай важливим є використання всіх можливостей для життєдіяльності й розвитку, які можуть надати міжнародні партнери.
Головне питання, на яке мають дати відповідь проєкти відновлення міста: чому варто інвестувати саме в Миколаїв? І зайвого часу для пошуку цієї відповіді у нас немає, бо українські міста вже конкурують між собою за можливість реалізувати той чи інший проєкт, - наголошує Олександр Сєнкевич.
Перевагою Миколаєва перед іншими містами може стати використання водної інфраструктури, переконаний голова експертно-громадської ради Артем Ващиленко.
Він представив проєкти повоєнної відбудови, де йдеться про відновлення маломірного суднобудування і судноплавства, рекреаційне використання набережних річок Інгул та Південний Буг.
Артем Ващиленко також наголосив на важливості всебічного залучення громадськості до обговорення стратегічних документів як для врахування інтересів міської громади, так і для залучення міжнародних донорів.
Очільниця департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, презентуючи проєкт Стратегії розвитку міста, наголосила, що його розробці передували опитування громадської думки серед різних категорій мешканців міста.
Як підкреслив Віктор Сікаленко, директор Агенції розвитку міста Миколаєва, вже наступного дня експерти ЕГР отримають проєкт Плану відновлення та розвитку території Миколаївської міської громади для можливості його докладнішого вивчення і подання пропозицій.
Також за словами головного архітектора міста Євгена Полякова, участь громадських експертів сприяла позитивним змінам у підході до роботи над проєктом Генерального плану Миколаєва.
Зараз фактично має відбуватися реабілітація міста за принципом "будувати краще, ніж було", а для цього треба враховувати актуальні потреби громади й зміни, що відбуваються в реальному часі, - відзначив він.
Головний архітектор міста також запросив експертів ЕГР до участі в онлайн опитуванні громадської думки щодо сприйняття знакових місць у Миколаєві й полегшення обміну перспективами та ідеями щодо процесів міської регенерації.
Всі зацікавлені городяни також можуть взяти в ньому участь за посиланням https://bit.ly/expMykolaiv.
Також у Миколаєві планують залучати міжнародні інвестиції, відновлювати інфраструктуру та економіку. Серед ключових задач – продовження співпраці з ремонту закладів соціальної, медичної та освітньої сфер, збільшення грантових програм для громад та місцевого бізнесу, розвиток економіки області та створення робочих місць.
Понад 3 тисячі миколаївців отримали компенсацію за пошкоджене майно. З початку дії програми на Миколаївщині отримано 6320 заяв щодо компенсації за пошкоджене майно. Комісія з надання компенсації вже затвердила надання компенсації на суму майже 370 мільйона гривень для 3585 заявників.
У Миколаєві планують забезпечити безперебійне функціонування точок видачі питної води. У місті йде підготовка до відкриття шкіл та дитячих садочків у офлайн режимі. Деякі з цих освітніх об'єктів мають на своїй території точку видачі питної води. Після повернення дітей у заклади вхід стороннім до них буде заборонений.
26 липня 2024 р. 14:28
Міндовкілля оголосило, що насосна станція річки Інгулець подає воду для питних потреб Миколаєва26 липня 2024 р. 09:58
Міжнародна корпорація збільшила фінансування для відновлення водопостачання Миколаєва![Міжнародна корпорація збільшила фінансування для відновлення водопостачання Миколаєва](https://izbirkom-media-bucket.s3.amazonaws.com/cache/55/bc/55bc9dfba82f3f2e24cc98733bfc69ea.jpg)
25 липня 2024 р. 22:28
Підтримка громад: Уряд виділів кошти для відновлення водопостачання Миколаєва24 липня 2024 р. 15:15
Після ремонту до енергосистеми України під'єднали один з атомних блоків21 липня 2024 р. 09:58
Миколаївцям розповіли, куди звертатися у разі пошкодження будинку через ворожу атаку17 липня 2024 р. 23:33
Додому повернувся з полону миколаївський морпіх, який захищав Маріуполь17 липня 2024 р. 22:33
У Миколаєві обрали проєкти для відновлення та розвитку міста17 липня 2024 р. 19:32
Підсилення енергомережі України: в Енергоатомі під'єднали черговий енергоблок14 липня 2024 р. 18:32
У Миколаєві оголосили тендер на понад 80 мільйонів на ремонт ліній електропередач09 липня 2024 р. 22:04
У Миколаєві показали, як відновили багатоповерхівку після влучання ракети Торнадо-С07 липня 2024 р. 23:59
У Миколаєві почали відбудову зруйнованого корпусу ліцею07 липня 2024 р. 22:45
На Миколаївщині Норвезька рада у справах біженців облаштувала школу у сільраді05 липня 2024 р. 13:29
Шляхи до інтеграції в ЄС: з Миколаєва планують зробити невелику Данію чи Дубай04 липня 2024 р. 23:32
Європейський союз виділив допомогу на відновлення Миколаївщини04 липня 2024 р. 19:03
У тендері з відновлення миколаївського коледжу знайшли можливе завищення цін