04 серпня 2024 р. 22:03

Ярослава Магучіх здобула друге золото України на Олімпіаді

1374

Ярослава Магучіх здобула друге золото для України на Олімпіаді, здолавши висоту 2 метри. Ірина Геращенко приносить бронзу. Австралійка Нікола Оліслагерс стала срібною призеркою ігор.

Сьогодні, 4 серпня, у Парижі у секторі для жіночих стрибків у висоту відбулися фінальні змагання. Україну представляли дві легкоатлетки - Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко. Магучіх взяла висоту 2 метри з першої спроби, а її суперниця Нікола Оліслагерс - з третьої. Це і дозволило Ярославі Магучіх стати олімпійською чемпіонкою, адже з висотою 2,02 метра спортсменки не впоралися.

За місяць до Олімпіади Ярослава Магучіх стрибнула на висоту 2,10 метра, встановивши світовий рекорд.

Ірина Геращенко завдяки впевнено взятим висотам, включно з 1,95 метра, змогла розділити третє місце з іншою австралійкою Елеанор Паттерсон.

Цього ж дня метальник молоту Михайло Кохан з результатом 79,35 метра посів третє місце.

Завдяки трьом медалям Україна піднялася у топ20 медального заліку і наразі посідає 17 місце.

Перше золото принесла Україні збірна з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової, які стали чемпіонками Олімпійських ігор у Парижі в командних змаганнях.

У чвертьфіналі українки перемогли Італію 45-37, у півфіналі розгромили сильну команду Японії 45-32, у фіналі ж перед останньою дуеллю Корея вела в рахунку 40-37, але Ольга Харлан змогла переламати хід поєдинку і вдруге в кар'єрі принести Україні золото Олімпіади (вперше - шістнадцять років тому у Пекіні).

Для Ольги це шоста медаль Олімпіади, що робить її найтитулованішою українською спортсменкою.