06 серпня 2024 р. 22:23

Спортсмени Миколаївщини завоювали 9 ліцензій на Паралімпійські ігри 2024

1508

Протягом другого кварталу 2024 року спортсмени Миколаївської області взяли участь у 96 відрядження на змагання різного рівня, що були профінансовані коштом обласного бюджету.

Про це повідомив начальник управління молоді та спорту Миколаївської ОВА Михайло Ніколаєв.

За даними посадовця, 48 з них були присвячені чемпіонатам України в різних вікових категоріях, вісім – чемпіонатам України з неолімпійських видів спорту, а ще три – чемпіонатам України серед ветеранів.

Також було профінансовано сім відряджень на Кубки України, з яких чотири – з олімпійських видів спорту, і три – з неолімпійських. Управління молоді та спорту разом із спортивними федераціями області провели 14 чемпіонатів області з різних видів спорту.

З 28 серпня по 8 вересня 2024 року відбудуться Паралімпійські ігри, і дев'ять спортсменів Миколаївщини вибороли ліцензії для участі в цих престижних змаганнях.

Паралімпійці з Миколаївщини будуть представляти Україну в кількох видах спорту:

•  плавання: Анна Огонтар, Сергій Паломарчук, Анна Мальцева, Дмитро Василенко;
  •  фехтування на візках: Олег Науменко, Дмитро Сереженько;
  •  легка атлетика: Ігор Цветов;
  •  теніс на столі: Наталія Косміна, Ірина Шенкарєва.

"Це досягнення підкреслює силу духу та стійкість наших спортсменів, які, попри всі труднощі, продовжують боротися за високі результати на міжнародній арені. Ми пишаємося їхніми здобутками та бажаємо їм успіхів на Паралімпіаді", - повідомив Ніколаєв.

Збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова стали чемпіонками Олімпійських ігор у Парижі в командних змаганнях.

Ярослава Магучіх здобула друге золото для України на Олімпіаді, здолавши висоту 2 метри. Ірина Геращенко приносить бронзу. Австралійка Нікола Оліслагерс стала срібною призеркою ігор.