16 серпня 2024 р. 10:58

Шаблю миколаївської спортсменки Ольги Харлан продали за 10 мільйонів футбольному клубу

864

Шабля дворазової олімпійської чемпіонки Ольги Харлан була продана за 10 мільйонів гривень. Незвичний лот придбав футбольний клуб з Харкова.

Про це повідомив український громадський та політичний діяч Сергій Притула.

Усі отримані кошти будуть направлені на придбання автоматизованих турелей "ШаБля" для піхоти.

Переможцем аукціону став харківський футбольний клуб FC Metalist 1925.

Сергій Притула подякував спортсменці за лот, всім учасникам аукціону та переможцю. А також запросив взяти участь у розіграші прапора з автографом спортсменки або виграти можливість випити каву з олімпійською чемпіонкою. Для цього потрібно зробити донат від 200 гривень.

Аукціон з продажу шаблі олімпійської чемпіонки, якою вона здобула переможний удар у фіналі фехтування на Олімпійських Іграх у Парижі, було оголошено 12 серпня. Всі кошти підуть на підтримку Збройних сил України. Сам аукціон відбувся 15 серпня о 19:00.

На честь повернення спортсменки у Миколаєві пройшло свято. За словами мера міста, Ольга Харлан зібрала майже всі титули в Миколаєві й наразі не має лише звання почесної громадянки міста. Що збираються виправити на наступній сесії міської ради, де її кандидатуру подадуть на здобуття цього звання.

На Олімпійські ігри спортсменка отримала особисте запрошення, після того, як міжнародна федерація прийняла скандальне рішення про дискваліфікацію на чемпіонаті світу за відмову тиснути руку росіянці.

Перше золото Україні спортсменка принесла на початку серпня. Для спортсменки це шоста медаль Олімпіади, що робить її найтитулованішою українською спортсменкою. Декілька днів тому Ольга Харлан також здобула бронзу в особистих змаганнях. До цього вона вигравала золото у команді в Пекіні (2008 рік), срібло у командних змаганнях у Ріо-де-Жанейро (2016 рік), а також дві особисті бронзи (Лондон, 2012, та Ріо-де-Жанейро, 2016).