08 серпня 2024 р. 20:43

Парвіз Насібов здобув срібло Олімпіади, попри травму у півфіналі

974

Фото Віталій Вітлео/ua.tribuna.com

Український борець греко-римського стилю Парвіз Насібов здобув срібну нагороду на Олімпійських іграх у ваговій категорії до 67 кілограмів. У фіналі суперником Насібова став іранець Саїд Есмаїлі Лейвесі. За підсумками сутички, іранець здобув перемогу з рахунком 6:5.

В одній восьмій фіналу українець здолав чемпіона світу 2022 року серба Мате Немеша 3:2, здобувши вирішальні два очки на останніх секундах. У чвертьфіналі вихованець миколаївської школи боротьби подужав Амантура Ісмаїлова з Киргизстану. Поступаючись по ходу поєдинку 2:6, Парвіз зумів декілька разів виштовхати опонента за килим і набрати необхідну кількість очок – 7:6 на його користь.

У півфіналі борець з України зустрівся з азербайджанцем Хасратом Джафаровим. У надзвичайно напруженій боротьбі, сутичка завершилася з рахунком 3:3, але до фіналу пройшов саме Парвіз, оскільки йому належала остання активна дія.

Відео Суспільне Спорт.

Зазначимо, що у цій сутичці Насібов отримав серйозну травму правого ока, і по закінченню сутички, майже нічого їм не бачив. Лікарі збірної України провели процедуру на оці перед фіналом Олімпіади-2024, аби відкачати рідину з гематоми, що утворилася.

Парвіз народився в Азербайджані, але у сім років переїхав разом  родиною до України і розпочинав свою спортивну кар’єру у Миколаєві. Зараз представляє Запоріжжя. Це вже другий медальний успіх Насібова на Олімпіадах – у Токіо три роки тому він здобув срібну медаль, хоча, як і зараз, не входив до числа фаворитів перед турніром.

Пізніше, у категорії до 87 кілограмів, чемпіон попередніх Ігор та народний депутат Жан Беленюк вийшов у сутичці за третє місце проти поляка Аркадіуша Кулинича.

Фото НОК України

Раніше , 3 серпня збірна України з фехтування на шаблях у складі  Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова стали чемпіонками у командних змаганнях.

У неділю, 4 серпня, Ярослава Магучіх здобула друге золото для України на Олімпіаді, здолавши висоту 2 метри і по спробах отримавши перевагу над австралійкою Ніколою Оліслагерс. Інша українська стрибунка, Ірина Геращенко розділила бронзу з другою австралійкою Елінор Паттерсон.

А в ніч із 7 на 8 серпня, срібний призер Токіо, боксер Олександр Хижняк таки став олімпійським чемпіоном, перебивши казаха Нурбека Оралбая у фіналі вагової категорії до 80 кілограмів.