08 серпня 2024 р. 00:25

Олександр Хижняк з другої спроби здобув титул олімпійського чемпіона

1522

Зображення ua.tribuna.com

Український боксер Олександр Хижняк здобув золоту нагороду на Олімпійських іграх у ваговій категорії до 80 кілограмів.

Суперником "Полтавського танка" у фіналі став казахстанець  Нурбек Оралбай. За підсумками напруженого трираундового бою роздільним рішенням рішенням суддів переміг українець.

Фото Getty Images.

У півфіналі Хижняк здолав дворазового олімпійського чемпіона Арлена Лопеса Кардону з Куби, переломивши хід поєдинку після невдалого першого раунду. У чвертьфіналі полтавець здолав бразильця Вандерлея Перейру. Перший раунд Хижняк пройшов, розгромивши уродженця Бахмуту Пилипа Акілова, який виступає зараз за Угорщину.

Відео Суспільне Спорт.

Олександр здобув срібну медаль на попередніх Іграх у Токіо у вазі до 75кг, у третьому раунді фінального бою, маючи однозначну перевагу по очках пропустивши удар від бразильця Еберта Соузи, який судді визнали нокаутом.

Також сьогодні миколаївський борець греко-римського стилю, Парвіз Насібов пробився до фіналу у ваговій категорії до 67 кг. У важчий вазі, до 87 кг, олімпійський чемпіон Токіо та народний депутат Жан Беленюк поступився у півфіналі і тепер боротиметься за бронзу проти переможця втішних сутичок. Обидві медальні сутички відбудуться завтра. А сьогодні Оксана Лівач, у боротьбі вільного стилю до 50 кг боролася за бронзу із японкою Юї Сусакі. У цій сутичці Сусакі виявилася сильнішою.

Нагорода, здобута Олександром стала восьмою загалом для збірної України. У медальному заліку за підсумками дня наші спортсмени посідають сімнадцяте місце.

Нагадаємо, 3 серпня збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова стали чемпіонками у командних змаганнях.

У неділю, 4 серпня, Ярослава Магучіх здобула друге золото для України на Олімпіаді, здолавши висоту 2 метри і по спробах отримавши перевагу над австралійкою Ніколою Оліслагерс. Інша українська стрибунка, Ірина Геращенко розділила бронзу з другою австралійкою Елінор Паттерсон.