02 березня 2023 р. 14:01

Світовий рекордсмен із Миколаєва здобув золото на міжнародному турнірі

(Фото: Миколаївська міська рада)

Миколаївський легкоатлет-паралімієць Ігор Цвєтов виборов найвищі нагороди міжнародного турніру World Para Athletics GrandPrix, який проходив в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської міської ради.

Змагання тривали в Дубаї з 26 лютого. У третій день турніру миколаївський спортсмен завоював золоту медаль у бігу на дистанції 200 метрів, а в четвертий день змагань - на дистанції 100 метрів.

У змаганнях взяли участь 585 спортсменів з 60 країн світу. Честь України захищали 17 параатлетів. За даними Національного комітету спорту інвалідів України наші співвітчизники здобули на цих змаганнях 24 медалі: 11 золотих, 6 срібних та 7 бронзових.

Ігор Цвєтов - 1994 року народження; майстер спорту України, дворазовий чемпіон та призер літніх Паралімпійських ігор, чемпіон світу 2019 року у бігу на 100 та 200 метрів.

Крім того, Цвєтов є володарем світового рекорду: у забігу на 100 метрів у кваліфікації він встановив новий світовий рекорд (12,22 секунди), обійшовши досягнення китайця Сен Янга на літніх Паралімпійських іграх 2008 року в Пекіні.

Також спортсмен нагороджений орденом "За заслуги" ІІ ступеня за значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх у місті Токіо.

23 лютого Миколаївська міська рада на черговій сесії ухвалила рішення, за яким Срібний призер Зимових Олімпійських ігор-2022 Олександр Абраменко отримає премію від міста. Йому виплатять з міського бюджету  100 тисяч гривень.

Миколаївські паралімпійці вибороли три медалі на Кубку світу з фехтування серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Міжнародні змагання тривали з 16 до 21 листопада в Угорщині.