11 червня 2024 р. 11:31
У Миколаєві суд оголосив вирок лікарю, який за гроші відмазував від мобілізації
726
(Фото: Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради)
У Миколаєві суд обрав покарання для лікаря-інтерна однієї з міських лікарень. Його визнали винним у зловживанні впливом та оштрафували на понад 300 тисяч гривень. Додатково медика зобов'язали перерахувати 100 тисяч на ЗСУ.
Про це йдеться у вироку Центрального районного суду міста Миколаєва.
Згідно з матеріалами справи, 25 грудня 2023 року громадянин звернувся за телефоном до лікаря комунального Центру первинної медико-санітарної допомоги №6 з питаннями про своє здоров'я. Дізнавшись про постійні болі у спині пацієнта, лікар-інтерн вирішив скористатися ситуацією і запропонував видаи фальшиві медичні документи, щоб уникнути мобілізації. Потім він повторив свою пропозицію під час особистих зустрічей.
За даними "Судового репортера", у січні цього року лікар у своєму кабінеті назвав суму хабаря - 12 тисяч доларів. За ці гроші він пообіцяв вплинути на членів військово-лікарської комісії та службовців ТЦК та СП. Вже через кілька днів частина суми, 8 тисяч доларів, була передана адвокату біля офісу адвокатського об'єднання ТОВ "ЮФ Магістр" за вказівкою лікаря.
Адвокат стверджував, що не знав про злочинний намір лікаря і пояснив, що взяв пакет із грошима на прохання своєї колишньої клієнтки. Із переданих коштів 1 тисяча доларів повинна була піти на зняття з розшуку з бази даних Міністерства оборони України, а 7 тисяч доларів — на розв'язання питання зі службовцями ТЦК та СП для виключення чоловіка з військового обліку. Решту 4 тисяч гривень клієнт мав заплатити за виготовлення фальшивих медичних документів з діагнозом хвороби нирок, виразки шлунку та цукрового діабету. Чоловік, якому лікар запропонував допомогу в ухиленні від мобілізації, звернувся до правоохоронців, і під їхнім контролем було викрито корупційні дії.
Спочатку лікаря підозрювали у вимаганні неправомірної вигоди як пособника невстановлених службових осіб ТЦК та СП (ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 ККУ). Згодом лікар уклав угоду про визнання винуватості за менш суворою кваліфікацією — зловживання впливом (ч.2 ст.369-2 ККУ).
Його оштрафували на 310 тисяч гривень. Також, за умовами угоди, він повинен перерахувати 100 тисяч гривень на користь Збройних сил України протягом місяця після набрання вироком законної сили.
Нещодавно, у Миколаївській області суд обрав покарання для чоловіка, який має на утриманні неповнолітню дитину з інвалідністю. Його судили за ухилення від мобілізації.
26 липня 2024 р. 22:28
У Миколаєві погасили присвячену медикам поштову марку "Янголи війни"26 липня 2024 р. 15:01
Одну з найвідоміших будівель Бернардацції в центрі Одеси повернули державі26 липня 2024 р. 12:26
На Херсонщині пройшло виїзне засідання Уряду26 липня 2024 р. 11:52
На Одещині люди перекрили дорогу після смертельної ДТП26 липня 2024 р. 11:28
Укренерго підтвердило поломку на Південноукраїнській АЕС, а Міненерго назвало це маніпуляцією25 липня 2024 р. 18:29
Черговий гість від Кабміну перевірив на Херсонщині гуманітарні центри та соціальний захист населення25 липня 2024 р. 16:32
На Південноукраїнській АЕС призначили нового генерального директора25 липня 2024 р. 15:29
Міністерський десант на Херсонщину: заступник міністра перевірив хід підготовки до зими25 липня 2024 р. 11:15
Стало відомо, скільки працівників забронювали через "Дію" на Одещині25 липня 2024 р. 10:22
На Одещині через спеку побільшало отруйних павуків24 липня 2024 р. 20:28
На закупівлі дизельних генераторів для Миколаївщини викрили змову: що відомо про фірми24 липня 2024 р. 18:19
Українським чоловікам поновили можливість оформляти паспорти за кордоном24 липня 2024 р. 17:59
Міністр ознайомився з будівництвом захисних споруд на енергооб'єктах в Херсоні24 липня 2024 р. 16:45
Перестановки в прикордонному загоні на Одещині: новим керівником став бойовий полковник