13 лютого 2024 р. 23:08
Скільки криптовалюти задекларували топ-посадовці Миколаївщини у найважчий рік війни
3553
(Фото: Nikcenter)
Під час першого року повномасштабного вторгнення рф родичі керівників Миколаєва та області стали активно купувати криптовалюту. Про це свідчать декларації топ-посадовців Миколаївщини за 2022 рік.
Як повідомляє видання Nikcenter, дружина мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, дружина голови ОВА Віталія Кіма та чоловік тодішньої голови облради Ганни Замазєєвої – придбали собі криптовалюту.
Згідно з декларацією, найбільше віртуальних грошей придбав Юрій Замазєєв (понад 1 млн гривень) Як йдеться у документі, власником криптовалюти чоловік голови обласної ради став 31 грудня 2022 року.
Також придбала крипту родина мера Миколаєва. Згідно з декларацією посадовця за 2022 рік, його дружина Катерина Сєнкевич під час війни стала власницею шістьох рахунків. Йдеться про криптовалюту Bitcoin (BTC, XBT), Ethereum (ETH), SOL (Solana), BAL (Balance), FTM (fantom) та DOT (Polka Dot). Загальна вартість всієї криптовалюти, як зазначає Сєнкевич, складає 11 283 грн. Придбана вона була у період з жовтня по листопад 2022 року.
Видання зазначає, оскільки Олександр Сєнкевич зазначив у своїй декларації для всіх рахунків один спільний ідентифікатор в системі обігу віртуальних активів (публічну адресу) замість унікальних, перевірити скільки насправді коштує криптовалюта його дружини, неможливо.
Дружина Віталія Кіма Юлія стала власницею одного рахунку у Bitcoin (BTC, XBT). Якщо перевірити зазначений у декларації посадовця ідентифікатор через блокчейн, можна побачити, що вартість криптовалюти Юлії Кім складає трохи більше, ніж 30 тисяч доларів. У декларації її вартість Віталій Кім оцінив у 848 тисяч гривень.
А от депутати з Одеської області опинилися у лідерах серед тримачів криптовалюти.
Перше місце серед них посів депутат Одеської обласної ради Микита Кузькевич. У 2022 році депутат задекларував 121 біткоїн загальною вартістю у понад 195 мільйонів гривень, зазначає Центр публічних розслідувань.
Також аналітики з'ясували, що у 2021 році найбільшу суму за біткоїни задекларувала директор КП "Теплопостачання міста Одеси" Ганна Позднякова — 53 мільйони гривень. Утім за рік першість перейняв заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Карпенко. У його власності знаходяться біткоїни в еквіваленті 41 мільйона гривень.
Ще один депутат місцевої ради — Ігор Осіпов, який посідає крісло в подільській районній раді опинився на першому місці за кількістю іншої криптовалюти — Ethereum. Цих "ефіріумів" в нього 1,8 тисячі на понад 160 мільйонів гривень. Однак у 2021 та 2022 роках у своїх деклараціях депутат зазначив, що втратив доступ до криптовалюти.
26 липня 2024 р. 22:28
У Миколаєві погасили присвячену медикам поштову марку "Янголи війни"26 липня 2024 р. 15:01
Одну з найвідоміших будівель Бернардацції в центрі Одеси повернули державі26 липня 2024 р. 12:26
На Херсонщині пройшло виїзне засідання Уряду26 липня 2024 р. 11:52
На Одещині люди перекрили дорогу після смертельної ДТП26 липня 2024 р. 11:28
Укренерго підтвердило поломку на Південноукраїнській АЕС, а Міненерго назвало це маніпуляцією25 липня 2024 р. 18:29
Черговий гість від Кабміну перевірив на Херсонщині гуманітарні центри та соціальний захист населення25 липня 2024 р. 16:32
На Південноукраїнській АЕС призначили нового генерального директора25 липня 2024 р. 15:29
Міністерський десант на Херсонщину: заступник міністра перевірив хід підготовки до зими25 липня 2024 р. 11:15
Стало відомо, скільки працівників забронювали через "Дію" на Одещині25 липня 2024 р. 10:22
На Одещині через спеку побільшало отруйних павуків24 липня 2024 р. 20:28
На закупівлі дизельних генераторів для Миколаївщини викрили змову: що відомо про фірми24 липня 2024 р. 18:19
Українським чоловікам поновили можливість оформляти паспорти за кордоном24 липня 2024 р. 17:59
Міністр ознайомився з будівництвом захисних споруд на енергооб'єктах в Херсоні24 липня 2024 р. 16:45
Перестановки в прикордонному загоні на Одещині: новим керівником став бойовий полковник