03 квітня 2024 р. 10:23
На півдні Одещини змія напала на людину
14658
(Фото: Вікіпедія)
В Ізмаїльському районі Одеської області змія заповзла до будинку місцевого жителя та вкусила його.
Чоловіка госпіталізували до лікарні.
Про це повідомили у Центрі екстреної медичної допомоги Одеської області.
Так, до Єдиного оперативного диспетчерського центру надійшов виклик щодо укусу змії. Постраждалий літній чоловік був госпіталізований до Ізмаїльської районної лікарні. За його словами, змія заповзла до оселі.
Медики повідомили, що зараз розпочався сезон активності плазунів та закликали бути обережними,
особливо під час знаходження на природі, під час робіт на городах, у полях тощо. В разі укусу потенційно отруйних змій чи павуків треба невідкладно звертатися за допомогою до медичного закладу.
В Україні живуть 11 видів зміїв, із яких лише три є отруйними. Це представники роду гадюк – гадюка звичайна, гадюка Нікольського та степова гадюка. Ще дві змії несуть серйозну небезпеку для людини, не бувши отруйними – каспійський полоз та ескулапів полоз.
Гадюки - це змії середніх або малих розмірів, довжина їхнього тіла коливається від 50 до 80 см. Забарвлення може бути надзвичайно варіативним, але зазвичай складається з чорних, сірих, бурих, світло-жовтих тонів, іноді із вкрапленнями білого. Хвіст зазвичай на кілька тонів світліший за тіло. Тіло щільне та округле, хвіст короткий.
Найкращий спосіб впізнати гадюку – звернути увагу на її голову і, якщо це можливо, на очі. Голова у цих плазунів має виражену трикутну форму із закругленим носом. Зіниці у всіх гадюк вертикальні, проте при нестачі освітлення можуть бути округлими як у котячих.
Раніше директор Одеського зоопарка Ігор Бєляков запевняв, що в Одеській області практично немає отруйних плазунів. Гадюки зустрічаються тільки в савранському урочищі, і то дуже рідко. За його словами, в регіоні водиться чотири основні види змій. Два види вужів – звичайний і водяний та два види полозів. Усі вони не отруйні.
Вужі взагалі не кусаються, а от полози можуть завдати шкоди людині. Але всі ці види абсолютно неотруйні та не мають великої загрози. Також обидва види полозів занесені до Червоної книги України та охороняються державою.
26 липня 2024 р. 22:28
У Миколаєві погасили присвячену медикам поштову марку "Янголи війни"26 липня 2024 р. 15:01
Одну з найвідоміших будівель Бернардацції в центрі Одеси повернули державі26 липня 2024 р. 12:26
На Херсонщині пройшло виїзне засідання Уряду26 липня 2024 р. 11:52
На Одещині люди перекрили дорогу після смертельної ДТП26 липня 2024 р. 11:28
Укренерго підтвердило поломку на Південноукраїнській АЕС, а Міненерго назвало це маніпуляцією25 липня 2024 р. 18:29
Черговий гість від Кабміну перевірив на Херсонщині гуманітарні центри та соціальний захист населення25 липня 2024 р. 16:32
На Південноукраїнській АЕС призначили нового генерального директора25 липня 2024 р. 15:29
Міністерський десант на Херсонщину: заступник міністра перевірив хід підготовки до зими25 липня 2024 р. 11:15
Стало відомо, скільки працівників забронювали через "Дію" на Одещині25 липня 2024 р. 10:22
На Одещині через спеку побільшало отруйних павуків24 липня 2024 р. 20:28
На закупівлі дизельних генераторів для Миколаївщини викрили змову: що відомо про фірми24 липня 2024 р. 18:19
Українським чоловікам поновили можливість оформляти паспорти за кордоном24 липня 2024 р. 17:59
Міністр ознайомився з будівництвом захисних споруд на енергооб'єктах в Херсоні24 липня 2024 р. 16:45
Перестановки в прикордонному загоні на Одещині: новим керівником став бойовий полковник