11 червня 2020 р. 17:12
У пункті тимчасового тримання Білгород-Дністровського прикордонного загону виявили недоліки заходів, пов'язаних з карантином
1444
Регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна та регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Одеській області Людмила Ямщикова відвідали пункт тимчасового тримання (ПТТ) Білгород-Дністровського прикордонного загону.
Про це повідомили у пресслужбі омбудсмана.
Як зазначається у повідомленні, монітори навідалися до установи з метою парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. На дату проведення моніторингового візиту у ПТТ утримувалося чотири особи – громадяни Ірану та Сирії.
Монітори виявили окремі недоліки щодо заходів, які вживаються з попередження проникнення і поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, при вході до установи відсутня інформація щодо запровадження карантину та карантинних заходів. Не зважаючи на запровадження маскового режиму, військовослужбовці Білгород-Дністровського прикордонного загону використовують багаторазові маски, які закуповують за власний рахунок, а гумовими рукавичками майже не користуються.
Відсутні графіки дезінфекції та прибирання приміщень, що унеможливлює встановлення факту проведення дезінфекційних оброблень. Відсутній розпилювач дезрозчину. Відсутні швидкі тести на грип А та В, на SARS-CoV-2. Засоби індивідуального захисту після використання утилізуються неналежним чином. Утримуваним особам не проводиться щоденний медичний огляд та температурний скринінг.
Порушено право утримуваних на зв'язок із зовнішнім світом. Через відсутність технічного обладнання не забезпечується право на користування мережею Інтернет.
За результатами моніторингового візиту монітори направлять до керівництва Білгород-Дністровського прикордонного загону та Південного регіонального управління ДПСУ звіт з рекомендаціями щодо усунення всіх виявлених недоліків для невідкладного усунення недоліків.
Разом з тим, представниця омбудсмана зазначила, що керівництво Білгород-Дністровського прикордонного загону сприяло у проведенні цільового моніторингового візиту.
В установі запроваджено масковий режим. Перед входом на територію проводиться температурний скринінг за допомогою безконтактного термометру, однак Журнал реєстрації проведених скринінгів не ведеться.
Членами моніторингової групи з’ясовано, що у Білгород-Дністровському прикордонному загоні розроблений алгоритм дій персоналу у разі виявлення ознак інфекційного захворювання у затриманої особи (групи осіб) під час тримання в ПТТ в умовах карантину та алгоритм дій персоналу Білгород-Дністровського прикордонного загону під час доставляння затриманих осіб. В установі наявні два ліжко-місця підготовлені для тимчасової ізоляції осіб з підозрою на коронавірус СОVID-2019.
Нагадаємо, Регіональний представник Уповноваженого в Одеській області Геннадій Грозов та громадський монітор Тетяна Петракевич провели цільовий моніторинговий візит до ДУ «Пункт тимчасового розміщення біженців у місті Одеса» Державної Міграційної Служби України.
26 липня 2024 р. 22:28
У Миколаєві погасили присвячену медикам поштову марку "Янголи війни"26 липня 2024 р. 15:01
Одну з найвідоміших будівель Бернардацції в центрі Одеси повернули державі26 липня 2024 р. 12:26
На Херсонщині пройшло виїзне засідання Уряду26 липня 2024 р. 11:52
На Одещині люди перекрили дорогу після смертельної ДТП26 липня 2024 р. 11:28
Укренерго підтвердило поломку на Південноукраїнській АЕС, а Міненерго назвало це маніпуляцією25 липня 2024 р. 18:29
Черговий гість від Кабміну перевірив на Херсонщині гуманітарні центри та соціальний захист населення25 липня 2024 р. 16:32
На Південноукраїнській АЕС призначили нового генерального директора25 липня 2024 р. 15:29
Міністерський десант на Херсонщину: заступник міністра перевірив хід підготовки до зими25 липня 2024 р. 11:15
Стало відомо, скільки працівників забронювали через "Дію" на Одещині25 липня 2024 р. 10:22
На Одещині через спеку побільшало отруйних павуків24 липня 2024 р. 20:28
На закупівлі дизельних генераторів для Миколаївщини викрили змову: що відомо про фірми24 липня 2024 р. 18:19
Українським чоловікам поновили можливість оформляти паспорти за кордоном24 липня 2024 р. 17:59
Міністр ознайомився з будівництвом захисних споруд на енергооб'єктах в Херсоні24 липня 2024 р. 16:45
Перестановки в прикордонному загоні на Одещині: новим керівником став бойовий полковник