24 квітня 2024 р. 13:02
Миколаїв отримає 10 мільйонів євро на реконструкцію водопостачання
583
(ФОТО: Соцмережі)
Сьогодні, 24 квітня, під час засідання виконкому розглядалось питання "Про затвердження висновку стосовно доцільності залучення кредиту для МКП "Миколаївводоканал" від Європейського банку реконструкції та розвитку під місцеву гарантію Миколаївської міської ради для реалізації проєкту екстреної підтримки водопостачання в місті".
Як повідомив директор зі стратегічного планування КП "Миколаївводоканал" Віктор Пісоцький, цей проєкт є дуже важливим, оскільки спрямований безпосередньо на відновлення постраждалої системи водопостачання міста.
Проєкт містить три компоненти. По-перше, це відновлення розподільчої мережі міста, яка постраждала внаслідок використання солоної води. Другий компонент — це водозабір на річці Дніпро. Третій - відбудова знищеного комплексу мікрофільтрації та сіток.
За словами Віктора Пісоцького, також пропонується провести реконструкцію насосної станції першого підйому. Це дасть можливість забезпечити надійність системи, подальшої її експлуатації та знизить використання електроенергії на цій системі, що веде до здешевлення витрат.
Якщо не буде фізичного доступу до водозабору на Дніпрі, Європейський банк погодився направити ці кошти на відновлення або будівництво нової інфраструктури водопостачання в місті Миколаєві. Тобто ми розглядаємо різні варіанти, адже не знаємо, що буде завтра. Тож заздалегідь домовились з нашими партнерами, що вони дозволять використати грантові кошти, які ми передбачали використати на водозабір, на будівництво, наприклад, нових очисних споруд, - повідомив Пісоцький.
Проєкт буде фінансуватися з кількох джерел. Перше — це кредит банку реконструкції та розвитку в розмірі 10 мільйонів євро. Кредит надається на 13 років, загальна його вартість для міста становитиме 5,6 млн євро.
Оскільки ми отримуємо додатково ще два гранти від фонду східноєвропейського співробітництва в розмірі 5 мільйонів євро та від Уряду Данії через спецфонд кризового реагування ЄБРР в розмірі 9,8 мільйонів євро, фактично ми компенсуємо витрати на цю позику за рахунок лише одного гранту, - пояснив представник "Миколаївводоканалу".
Віктор Пісоцький підкреслив, що цей проєкт дуже важливий для міста не тільки в плані відновлення інфраструктури. Він також показує довіру західних партнерів до Миколаєва та їх готовність вкладати кошти в нашу інфраструктуру.
Рішення було підтримано одноголосно.
Раніше, Уряд виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водопостачання Миколаєва. Фінансування відбуватиметься в межах відповідної бюджетної програми із резервного фонду держбюджету. Розпорядником коштів визначили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Головною задачею Миколаєва є відновлення водопостачання, ремонт і реконструкція мереж. За словами директора КП «Миколаївводоканал» Бориса Дуденка місто почало працювати над відновленням питного водопостачання ще у 2022 році. Як підкреслив керівник підприємства, сьогодні доводиться працювати у надскладних умовах. Щодня треба розв'язувати питання, пов’язані із забезпеченням стабільної роботи стратегічного обладнання, ремонту водопровідних та каналізаційних мереж.
Майже 2 роки Миколаїв живе без придатної для вживання води у водопроводі. Окупанти навмисно підірвали водогін у найкритичнішому його місці під час наступу на місто 12 квітня 2022 року. Перший місяць після підриву води не було зовсім, згодом вона з’явилася — брудна й заборонена для використання. До сьогодні водогін не відновлено.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення