07 квітня 2024 р. 20:33
У Миколаєві запровадять двоставковий тариф
912
(ФОТО: Соцмережі)
У Миколаєві планують ввести двоставковий тариф та модернізувати будинки до нового опалювального сезону.
Про це під час брифінгу повідомив директор КП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
У цьому році ми надіслали всім ОСМБ приписи, що треба робити. Вони мають зрозуміти, що це їх обов’язок, ці гроші у них є в тарифі й це все прописано в інструкціях. Якщо будинок буде правильно підготовлений до опалювального сезону, люди отримують якісну послугу, не буде перегріву або недогріву та й плата за квадратний метр буде менше.
В одному ОСМБ квадратний метр коштує 11 гривень 23 копійки в середньому. Тобто 2-кімнатна квартира коштує 500 гривень максимум. А є будинки, де оплата в 4 рази більше. Для того, щоб платити менше, потрібно проходити процес модернізації будинків, - зауважив Микола Логвінов.
Також директор підприємства поділився планами стосовно введення нових тарифів.
В цьому році ми плануємо перейти на двоставковий тариф. Двоставковий тариф складається з двох частин. Перша частина – це умовно постійні витрати, які несе підприємство по зарплатах, податках, підготовці до опалювального сезону, ремонті та іншому. А друга частина – це паливна частина, туди входить плата за енергоносії. Такі, як: вода, газ, електроенергія. Перший платіж буде розбито на 12 місяців, – розповів він.
Таким чином містяни будуть сплачувати постійну частину щомісячно, а зимою у додаток — паливну.
І тоді люди, якщо вони будуть проходити процес термомодернізації, відчують в платіжках ефект від цього процесу. Більше за все 65% — це газ в тарифі. І ми, грубо кажучи, є посередниками, який зібрав гроші від населення за тепло і передав більшу частину грошей на «Нафтогаз України» за газ. Ми в цьому не зацікавлені. Ми зацікавлені, щоб люди отримували якісну послугу та платили менше, — додав директор КП.
За його словами витрати тепла у місті збільшились на 10%. Підприємство дійшло висновку, що люди припинили економити.
Також у Миколаєві планують забезпечити містян питною водою, побудувати когенераційні станції, які будуть виробляти власну електроенергію та створити зарядні станції для електромобілів.
Однією з найбільших проблем минулого року була слабка підготовка житлового фонду з боку керівних компаній та ОСББ. Про те, що вони не готувалися належним чином, говорить той факт, що 90% усіх поривів сталися на внутрішньобудинкових системах опалення.
Южноукраїнська громада вперше отримає кошти на реалізацію проєкту в рамках Програми з відновлення України. Сума становить 27,5 мільйонів гривень.
За результатами конкурсного відбору в рамках Програми з відновлення України з 200 проєктів, поданих на конкурс, обрано переможцями лише 19, в тому числі єдиний з Миколаївської області проєкт по капітальному ремонту ТРП-5 м. Южноукраїнська.
Проєкти з відновлення на Миколаївщині профінансує Фонд ліквідації збройної агресії. Бюджет фінансування становить понад 500 мільйонів гривень. Проєкти стосуються секторів освіти та охорони здоров'я. Наразі їх усього три.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення