12 квітня 2024 р. 14:02
Оновлено! Миколаївщина долучилася до сімейного патронату
511
(ФОТО: Миколаївська ОДА)
Сім громад Миколаївської області взяли участь у загальнонаціональному проєкті "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату".
Загалом проєкт обʼєднав 184 громади з 21 області країни та має на меті забезпечити дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, можливість жити та виховуватися в сімейному середовищі.
Про це повідомляє пресслужба Миколаївської ОДА.
Олександр Трайтлі, заступник начальника Миколаївської ОВА, підкреслив важливість впровадження виховання, завдяки якому дитина перебуває у патронатній сім'ї до моменту, поки її біологічні батьки не подолають скруту або на час пошуку нової родини.
Патронатне виховання — це тимчасова сім'я для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це шанс зберегти для них звичне середовище, адже вони залишаються у своїй громаді, ходять до тієї ж школи чи садка. Це надзвичайно важливо для їхнього психологічного стану та відчуття стабільності, – сказав він.
Про те, скільки патронатних вихователів є на сьогодні, розповіла начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова.
До повномасштабного вторгнення на Миколаївщині функціонувало вісім патронатних вихователів. На жаль, війна змусила одну з них виїхати за межі області. Проте, ми маємо намір не лише відновити цю кількість, а й значно її збільшити, – повідомила вона.
Зокрема, у рамках проєкту до липня 2025 року громади-учасниці отримуватимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку.
Буде проводиться навчання для підвищення професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд.
Учасники презентації також мали можливість дізнатися про досвід Баштанської територіальної громади щодо розвитку патронатних сімей, особливості навчання кандидатів у патронатні вихователі та познайомитися з ними наочно.
Проєкт "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»"виконується спільно Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Партнерством "Кожній дитині", Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.
На сьогодні у Миколаївські області 2 тисячі 546 дітей мають статус сироти. 376 дітей були влаштовані до сімейних форм виховання. 30 дітей було усиновлено.
Наразі функціонують 43 дитячих будинків сімейного типу, де зараз перебувають 304 дитини. Та 109 приймальних сімей, де перебувають 212 дітей.
На обліку Служби у справах дітей перебуває 1889 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. З яких 1720 дітей, це діти, у яких батьки ухиляються від своїх обов’язків.
Майже 5 тисяч дітей на Миколаївщині мають статус постраждалих від війни. Окрім того, з загальної кількості дітей з відповідним статусом 20 отримали їх через поранення, контузію або каліцтво, ще чотири дитини зазнали сексуального насильства. Інші неповнолітні отримали статус через наслідки психологічного насильства.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення