21 грудня 2023 р. 13:11
Менше половини депутатів Одеської міської ради здійснюють прийом виборців
707
(Фото: Інтент, Євгенія Генова)
З початком повномасштабного вторгнення прийом громадян здійснюють значно менше депутатів Одеської міської ради. У порівнянні з 2021 роком цей показник зменшився з 92% до 47% у 2023-ому.
Про це свідчать результати моніторингу депутатських приймалень, який 21 грудня презентували експерти Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" в межах всеукраїнської громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад".
Як повідомив на брифінгу в Медіацентрі Україна-Одеса голова організації Анатолій Бойко, моніторинг проводився з 1 вересня по 31 жовтня 2023 року через очне відвідування депутатських приймалень 59 з 62 депутатів. Разом з експертами у польовому етапі моніторингу взяли участь студенти-політологи 2-4 курсів ОНУ ім. І.І.Мечникова та НУ "Одеська юридична академія".
За результатами моніторингу вдалося підтвердити здійснення прийому виборців у приймальнях 28 депутатів (47%), відвідано особисті прийоми 24 з них.
Експерти кампанії виявили, що найбільшою перепоною, що стоїть між громадянами та депутатами є відсутність оприлюдненої актуальної інформації про приймальні стосовно більшості одеських обранців. Роботу Депутатського порталу було відновлено наприкінці серпня 2023 року, але інформації про приймальні там немає. На порталі доступний функціонал електронного звернення до депутата, запису на прийом та можливість поставити запитання. Як зазначають самі депутати, цим засобом спілкування користується дуже незначний відсоток громадян.
Альтернативою Деппорталу стали соціальні мережі та месенджери. Повну або часткову контактну інформацію щодо приймалень можна знайти на сторінках у facebook стосовно 21 депутата міської ради (у чотирьох депутатів вона виявилась неактуальною). Через facebook 15 депутатів також інформують громадян про прийоми. Ще шестеро депутатів підтримують комунікацію з виборцями через чати з представниками ОСББ у різних месенджерах.
За результатами моніторингу експерти зауважили певні зміни до підходу в організації та проведенні депутатського прийому у 2023 році, а саме:
- у переважній більшості приймалень депутатів практикується попередній запис на прийом. На відміну від першого року повноважень, коли 47 депутатів з 63-х здійснювали прийом за встановленим графіком;
- депутати Одеської міської ради стали частіше інформувати про прийом на своїх сторінках у соціальних мережах (анонси, запрошення, звіти). В попередні роки в соцмережах на сторінках окремих депутатів можна було знайти тільки контактну інформацію;
- формат зустрічей у більшості депутатів змінився з офлайн на онлайн-спілкування.
Раніше ми публікували дослідження як комунікують з виборцями депутати Одеської міської ради.
Також ми дослідили, як знайти миколаївських депутатів.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення