31 травня 2022 р. 11:20
Добровільні рятувальники та військова бюрократія: що обговорили на позачерговій сесії у Доброславі
1674
30 травня выдбулася позачергова сесія Доброславської селищної ради, на якій депутати погодились створити добровільну пожежну команду на території Доброславської селищної ради в селі Кремидівка.
Перший заступник голови селищної ради Максим Калюжний поінформував присутніх, що така команда буде допоміжною до основної пожежної, яка знаходиться на території Доброслава і буде сформована з добровольців – мешканців села Кремидівка. Її завдання – допомагати пожежникам під час гасіння пожеж. Команда буде сформована з 10-12 осіб. За поданням старости, на виконкомі селищної ради буде затверджено та призначено її керівника. Працівники пожежної служби дадуть команді в користування пожежний автомобіль, одяг та весь потрібний інвентар. Депутат селищної ради Віктор Моргун поцікавився, чи будуть добровольці застраховані і чи матимуть ті пільги, якими користуються працівники пожежної охорони на що отримав ствердну відповідь.
«Страхування буде виділятись з державного бюджету», - повідомив Максим Калюжний.
Цього ж дня депутати підтримали створення тимчасових добровільних формувань цивільного захисту з 10-15 осіб, які будуть використовуватись під час надзвичайних ситуацій на території Доброслава. Планується, що команда буде створена на базі місцевого комунального підприємства – для ліквідації надзвичайних ситуацій і буде задіяно комунальну техніку.
До того ж, начальниця фінансового відділу Ольга Задорожна запропонувала виділити на забезпечення пожежної команди 20 тисяч гривень, а ще вона повідомила депутатам, що необхідно внести зміни до рішень селищної ради від 10 листопада 2021 року та 18 лютого – про мобілізаційні заходи та підготовку на 2021-2025 роки. Цією програмою передбачалося на 2022 рік виділити 100 тисяч гривень, але тепер є необхідність додатково виділити 1 мільйон гривень у зв`язку з військовим станом.
Ольга Задорожна зазначила, що необхідно створити склади стратегічного запасу продуктів харчування на випадок надзвичайних ситуацій. До того ж, вона зазначила, що з 5 березня, після великої наради в обласній державній адміністрації, за дорученням районної державної адміністрації всі видатки на військові потреби необхідно погоджувати з територіальною військовою обороною, але з того часу не можливо нічого погодити, тому що вимоги постійно змінюються і так, за її словами, по всім громадам області.
Як зазначила голова селищної ради Людмила Прокопечко, у випадку військових дій нашим військовим довелось би перебувати на відкритому полі, бо через різні бюрократичні перепони неможливо погодити закупівлю лісу, щоб облаштувати бліндажі.
Людмила Прокопечко також проінформувала присутніх, що громада виграла невеликий грант на отримання 5 генераторів для селищної громади – два з них – для внутрішньо переміщених осіб, якщо потрібно буде облаштовувати містечка. Наразі внутрішньо переміщені особи, які проживають на території громади, в основному, проживають у своїх родичів, дехто знімає квартири, тому великих проблем з їхнім розміщенням і забезпеченням не виникає. Вона також зазначила, що по всіх населених пунктах розвозять безкоштовно хліб. Голова селищної ради доповіла, що керівництво селищної ради активно допомагає ЗСУ, кожну п`ятницю їздять на передову до 28 бригади та інших, постійно забезпечують необхідним за потребами наших захисників. За час повномасштабної війни ЗСУ від Доброславської громади було передано 13 автомобілів, в останню поїздку передали джип (кошти були зібрані медиками) та готують ще одну машину для новоствореного батальйону і цю машину придбали за кошти, які зібрали апарат селищної ради і управління освіти. До того ж вона повідомила, що на території громади облаштовано укриття для мирного населення від ударів ворожих ракет, які укомплектовані необхідним інвентарем, меблями, продуктами та водою.
Крім того, доброславські депутати 30 травня встановили надбавку за складність та напруженість в роботі директору Доброславської лікарні Тетяні Таран в розмірі 50% посадового окладу (4,9 тисяч гривень) до кінця 2022 року.
Нагадаємо, депутати Доброславської селищної ради на сесії ухвалили звернення до настоятелів церков Української православної церкви (московського патріархату), що знаходяться на території Доброславської громади.
Більше про російське вторгнення у хроніці ІзбірКома.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення