06 лютого 2021 р. 11:32
Ренійські депутати досі не визначилися з прийомом виборців
1254
На офіційному сайті Ренійської міської ради, в розділі «Графік прийому» до сих пір опубліковані відомості про місце і час прийому виборців депутатами Ренійської міської ради VII скликання. Але, справа в тому, що депутатський корпус цього скликання склав свої повноваження 8 грудня 2020 року, в день проведення першої сесії Ренійського міської ради VIII скликання. І, по суті, вести прийом виборців не зобов'язані.
Нагадаємо, що відповідно до п. 5 ст. 10 закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов'язаний вести прийом виборців не рідше одного разу на місяць. Тобто, пропрацювавши два місяці, депутати Ренійської міської ради VIII скликання до виконання цієї свого обов'язку так і не приступили.
Справедливості заради треба сказати, що ведення прийому виборців ніколи не було сильною стороною роботи депутатів Ренійської міськради. Так моніторинг, який проводився всі п'ять років каденції сьомого скликання Ренійської міськради, в рамках «Атестації депутатів місцевих рад», показав, що в зазначений на офіційному сайті час і в зазначеному місці виборці могли знайти 5-6 депутатів з 26. Таку ситуацію депутати пояснювали тим, що не бачать сенсу в формальному сидінні в прийомних, бо, якщо знадобляться виборцям, вони можуть легко їх знайти: місто маленьке і всі один одного знають.
І ось тут є одна відмінність між попереднім і нинішнім скликаннями Ренійської міськради. Попередній депутатський корпус представляв інтереси тільки жителів міста Рені. І, теоретично, виборці, при бажанні, могли знайти когось зі своїх обранців з мінімальними зусиллями. Депутати ж нинішнього скликання повинні представляти інтереси жителів Рені і семи сіл. Однак за результатами останніх виборів до складу міськради не пройшли представники сіл Лиманське і Плавні.
Тобто жителі цих сіл, навіть при великому бажанні не зможуть знайти в своїх населених пунктах депутатів. Їздити в сусідні села з цією метою вони навряд чи будуть. Не важко спрогнозувати, що в такій ситуації роботи побільшає у старост. І їм доведеться виконувати і свої прямі обов'язки, і займатися проблемами, вирішення яких могли б взяти на себе народні обранці.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення