18 грудня 2020 р. 17:22
Підготовка та проведення сесії Одеської облради мають ознаки порушень законодавства, - Одеський КВУ
1176
Спроба провести другу сесію Одеської обласної ради відбулася 18 грудня і це мала бути дуже важлива сесія в роботі нового скликання місцевої ради, оскільки на ній мали, зокрема, приймати рішення щодо Регламенту, секретаріату, а також рішення про роботу погоджувальної ради та персональний склад постійних депутатських комісій, зміни до бюджету Одеської області поточного року тощо.
Однак, як зазначили в Одеській обласній організації ВГО "Комітет виборців України", процедура та спосіб підготовки й проведення сесії мають суттєві ознаки порушення законодавства:
- Запізно було оголошено про сам факт проведення сесії (напередодні, 17 грудня).
- Проєкти рішень сесії були оприлюднені з порушенням встановлених законодавством термінів, а частину з них взагалі не було завантажено на офіційний сайт ради.
- Згідно із заявою частини депутатів, проєкти рішень, які було оприлюднені 17 грудня, відрізняються від тих, що були роздані в сесійній залі 18 грудня.
- Більшу частину рішень сесії було прийнято за допомогою голосування руками, без підрахунку фактичної кількості піднятих рук.
- Встановити законний результат у такий спосіб фактично неможливо.
"Підкреслюємо, що ці порушення можуть бути підставою для оскарження та скасування в судовому порядку рішень Одеської обласної ради, прийнятих у такий спосіб.
Крім цього, наголошуємо, що постійні бійки, блокування трибуни, нищення обладнання та меблів замість конструктивної та фахової роботи на користь громади області, яку обіцяли під час виборчої кампанії всі обрані депутати, дискредитують в очах суспільства як саму раду, так і депутатів, які беруть участь у цьому.
Закликаємо політичні сили, які сформували Одеську обласну раду, припинити фізичне протистояння та зрив роботи ради, знайти політичні шляхи для вирішення розбіжностей, створити працездатні органи роботи ради, щоб не допустити блокування її роботи на всі п'ять років каденції та забезпечити в майбутньому проведення сесій у гідний спосіб й відповідно до вимог чинного законодавства", - зазначають в КВУ.
Нагадаємо, депутати Одеської обласної ради знову побилися під час другої сесії 18 грудня. Блокували трибуну депутати «Опозиційною платформи - За життя», які обурювалися, що їх, здали посвідчення, і їх колег не пускають в зал засідання.
26 липня 2024 р. 21:28
У Миколаєві затвердили об'єкти топонімії, які підлягають перейменуванню26 липня 2024 р. 13:47
Труханов знайшов заміну Світлані Бедрезі, яка була при владі понад 20 років25 липня 2024 р. 22:01
Підготовка до опалювального сезону в Одесі: виконком погодив надання допомоги для ОСББ25 липня 2024 р. 20:32
Міністр повідомив, що Президент України взяв водозабезпечення Миколаєва під особистий контроль25 липня 2024 р. 20:01
На двох пляжах Одеси демонтують літні майданчики25 липня 2024 р. 11:28
Для миколаївських загиблих воїнів збільшили кількість пам'ятників25 липня 2024 р. 10:45
Засідання Одеського виконавчого комітету: що розглянули25 липня 2024 р. 09:58
Чотири громади Миколаївщини отримали від Данії мобільні ЦНАПи24 липня 2024 р. 17:28
У Миколаєві вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім'ї24 липня 2024 р. 14:28
У Миколаєві призупинили рішення про збільшення тарифів на вивіз сміття24 липня 2024 р. 13:04
Миколаївцям планують надавати грошову допомогу для того, щоб пережити опалювальний сезон24 липня 2024 р. 09:45
Виконком Миколаєва повернув старі тарифи на вивіз сміття та вирішив створити будинок сімейного типу23 липня 2024 р. 13:58
Поточні роботи по стелі на в'їзді в Херсон зроблять дешевше, чим заявлено23 липня 2024 р. 09:58
В Херсоні запланували встановити додаткові джерела електроживлення