15 грудня 2020 р. 11:21
В Татарбунарах обговорять публічну безпеку в новоствореній територіальній громаді
1213
Проблеми забезпечення публічної безпеки в новоствореній громаді з акцентом на розвиток системи відеоспостереження та залучення місцевих ресурсів для підтримання правопорядку обговорять 17 грудня в місті Татарбунари Одеської області.
Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», захід пройде в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки за ініціативи Координаційного офісу безпеки за участі представників новоствореної громади включно з головою громади та старостами, представниками поліції, громадських формувань з охорони громадського порядку, місцевих активістів та журналістів.
Наразі поширеною практикою є впровадження в громадах місцевих програм «Безпечне місто», які направлені в основному на функціонування системи відеоспостереження. Проте, відповідно до звіту «Відеоспостереження за дотриманням публічного порядку в Україні» (2019), для понад 19 тисяч камер відеоспостереження, які встановлені органами місцевого самоврядування по всій території України, немає жодного належного нормативно-правового регулювання. Також це відсутність належного захисту інформації та персональних даних, відсутність попереджень про відеоспостереження, неврегульованість використання відео-аналітики. Часто інформація з систем відеоспостереження не передається до поліцейських систем через відсутність технічної можливості, спроможності, дискомунікацію між місцевою владою та органами поліції. З переходом після місцевих виборів 2020 року всіх громад до нового формату управління, розширення повноважень, ресурсів та території обслуговування, ця проблема стає ще більш актуальною.
В той же час, в жовтні 2019 року на базі Координаційного офісу безпеки в тестовому режимі почав працювати ситуаційний центр з управління системою відеоспостереження в місті. Зокрема, до моніторів центру виведено зображення з міських камер відеоспостереження, проводяться заходи з моніторінгу, збереження та використання інформації з камер відеоспостереження для розкриття злочинів та профілактики правопорушень та на забезпечення безпеки під час масових заходів. Створений в місті Татарбунари ситуаційний центр наразі має певне технічне оснащення, приміщення та напрацьовані алгоритми роботи з даними системи відеоспостереження. Відповідно, одним з основних питань для обговорення буде можливість для новоствореної територіальної громади використовувати та розвивати потенціал ситуаційного центру та залучення місцевих ресурсів для забезпечення правопорядку в громаді.
До участі в заході запрошуються всі зацікавлені ЗМІ, а також представники правоохоронних органів, місцевого самоврядування, громадські активісти та небайдужі до розвитку громади жителі.
Початок заходу в 12.00, реєстрація з 11.30.
За додатковою інформацією звертайтеся: Леонід Семененко, керівник Координаційного офісу безпеки odesakvu@gmail.com.
Захід проводиться в рамках діяльності Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
25 липня 2024 р. 17:25
Вбивство дитини в Лощинівці: процес апеляції офіційно розпочався05 липня 2024 р. 20:02
Президент України призначив 10 суддів на Миколаївщині05 липня 2024 р. 19:02
Верховний суд поставив крапку у справі ексвласника Імексбанку Клімова28 травня 2024 р. 15:59
Жінка з Миколаєва виграла суд проти рф на понад 5 мільйонів25 травня 2024 р. 12:33
Оборудки на Миколаївщині: землі заказника віддали для сільгосппотреб18 травня 2024 р. 20:32
На Миколаївщині запрацювали три нових поліцейських станції18 травня 2024 р. 09:12
"Прибув у колонію": стало відоме місце утримання політбранця Сергія Цигіпи з Херсонщини15 травня 2024 р. 11:32
Справа заволодіння аеропортом "Одеса": Костусєв намагався оскаржити угоду14 травня 2024 р. 22:17
У Миколаєві подали до суду на забудовника: деталі справи13 травня 2024 р. 09:31
Окупанти на ТОТ відбирають житло в українців10 травня 2024 р. 13:25
Одеський суд остаточно вирішив долю колаборанта Сальдо08 травня 2024 р. 11:02
Криміналісти провели практичне заняття для майбутніх миколаївських юристів30 квітня 2024 р. 18:56
Обмеження консульських послуг українцям за кордоном є втручанням в права громадянина, - адвокат30 квітня 2024 р. 17:54
Оновлено! Мобілізаційний закон та консульські послуги: Інтент.Інсайт з юристом