04 березня 2021 р. 17:20
Майже третина керівників в Одеській області - жінки
1332
На 1 січня 2021 року жінки є керівниками 30% юридичних осіб в Одеській області, втім заробляють жінки лише 83,7% до заробітної плати чоловіків.
Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області.
Жінки становлять 45% всього економічно активного населення області, а також більше половини усіх аспірантів області становили жінки та дві третини докторантів.
Зазначимо, що сервіс YouControl дослідив кількість відкритих бізнесів жінками і чоловіками за останні 10 років та зазначив, що, наприклад, за останні три роки у найбільших містах України спостерігається скорочення гендерного розриву. Найпомітніші зміни відбулися у Києві: станом на кінець лютого 2018 року відсоток жінок-власниць компаній тут дорівнював 23%, а зараз сягає 26%. У Дніпрі й Одесі три роки тому жінок-бенефіціарів було по 25%, а станом на 2021 рік маємо по 27%. Збільшилася кількість підприємиць і у Львові: було 24% стало 26%. А от у Харкові лише на 1% зросла кількість жінок-власниць бізнесу: з 25% до 26%.
У жінок на 25 тис. ФОПів більше. Це означає, що за 10 років жінки ставали підприємицями на 1% частіше. А якщо брати до уваги лише минулий рік, то частка відкритих ФОПів жінками склала на 5% більше від підприємств, відкритих чоловіками. Загалом, останні чотири роки поспіль зберігається тенденція, коли жінки відкривають ФОПи частіше за чоловіків.
Одначе, сумарно за останнє десятиліття чоловіки майже втричі випереджають жінок у відкритті компаній: 320 тис. проти 129 тис.
"Жінки частіше реєструються як ФОП (у 90% випадків), аніж ТОВ або ПП, тому що ця форма організації власної справи більше підходить для галузей, в яких жінки хотіли би себе реалізувати. Це, в першу чергу, сфера послуг: індустрія краси, виготовлення одягу, хендмейд прикрас та домашнього декору. Також ФОП – це легальний фріланс. Жінки заробляють як перекладачки, SMM-менеджерки, позаштатні журналістки, копірайтерки, репетиторки тощо. До того ж ФОП набагато легше зареєструвати та дешевше обслуговувати, ця форма більше підходить початківцям", - вважає економістка Центру економічної стратегії Ганна Сахно.
У 16 разів менше жінок, ніж чоловіків, серед бенефіціарів у ТОП-330 найбільших за обсягом виручки компаніях у 2019 році.
Фахівці YouControl проаналізували дані кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) 330-ти найбільших за виручкою компаній у 2019 році (від 2 млн 853 тис. грн до 85 млн 729 тис. грн) Як з'ясувалося, лише в 11 компаніях єдиним бенефіціарним власником є жінка (назви компаній див. в кінці дослідження). Одначе, в трьох з цих компаній жінки є номінальними власницями. Тобто не є реальними бізнес-леді і не беруть безпосередньої участі в процесі прийняття рішень, а лише здійснюють управління на користь третіх осіб, зазвичай, родичів (чоловіка, брата, батька). Ще в 24 компаніях із 330-ти серед власників є одночасно і жінки, і чоловіки. І 185 найбільших бізнесів належать виключно чоловікам.
Нагадаємо, Інститут масової інформації оприлюднив дані анонімного адресного опитування медійників, яке проводив у лютому, та зазначив, що у середньому 48% опитаних журналістів заявили, що гендерний баланс у медіа є важливим завжди.
В жовтні 2020 року ІМІ зазначав, що лише в 23% новин одеських онлайн-медіа йдеться про жінок-героїнь, водночас 77% повідомлень у місцевих засобів масової інформації припадають на чоловіків-героїв. Найбільше жінок-експерток було зафіксовано на низці сайтів, серед яких також був ІзбірКом, в 67% матеріалах якого зверталися до саме жінок.
26 липня 2024 р. 18:58
У Миколаєві оголосили тендер на реконструкцію підстанції за 44 мільйони26 липня 2024 р. 13:28
Держлісагентство планує реалізувати Миколаївщині 20 тисяч кубометрів деревини для опалення![Держлісагентство планує реалізувати Миколаївщині 20 тисяч кубометрів деревини для опалення](https://izbirkom-media-bucket.s3.amazonaws.com/cache/de/62/de623291695b4cb9ce2a51764ec9ad17.jpg)
25 липня 2024 р. 14:28
За програмою єОселя на Миколаївщини видали найменшу кількість кредитів, а на Одещині - найбільшу24 липня 2024 р. 22:36
У БЕБ розкрили, як в Одесі заробляли на каві24 липня 2024 р. 21:04
В Ізмаїлі до нового навчального року оновлять укриття за майже 3 мільйони24 липня 2024 р. 20:01
На Одещині ремонтувати дорогу до кладовища буде фірма депутата від забороненої ОПЗЖ24 липня 2024 р. 16:03
У Миколаєві запланували побудувати колумбарій23 липня 2024 р. 22:02
У селі на Миколаївщині без аукціону обрали підрядника з ремонту дороги23 липня 2024 р. 21:01
Понад 2 мільйони надійшло до бюджетів за адмінпослуги на Миколаївщині23 липня 2024 р. 19:34
В мерії замислилися про збільшення компенсації вартості генераторів для ОСББ23 липня 2024 р. 19:03
У ліцеї на Миколаївщині відремонтують тимчасове укриття: скільки направлять грошей з бюджету23 липня 2024 р. 17:31
Одеське управління капбудівництва побачило потребу в ремонті школи за 120 мільйонів23 липня 2024 р. 14:49
Попереднього переможця "забракували": в Одесі перепроведуть 175-мільйонний тендер23 липня 2024 р. 12:27
На Херсонщині запланували відновити зрошення полів23 липня 2024 р. 09:09
Україна відправила 25 суден через порти Одещини за продовольчою програмою ООН