22 квітня 2024 р. 20:02
Вистава миколаївського та херсонського театрів "Катерина" отримала Гран-прі
552
(ФОТО: Артем Свистун)
Вистава "Катерина" отримала гран-прі на міжнародному конкурсі. Ця вистава – спільний проєкт Миколаївського академічного художнього драматичного театру та Херсонського театру імені Миколи Куліша.
Про це повідомив керівник Миколаївського драмтеатру Артем Свистун, який і виступав ідеологом проєкту.
Чудова новина! Наша прем’єрна вистава "Катерина" взяла участь у Міжнародному проєкті-конкурсі "Тарас Шевченко єднає народи" і отримала Гран-прі у номінації "Свою Україну любіть"! Вітаємо усіх учасників і постановників вистави! - йдеться у повідомленні.
"Катерина" – це відома всім поема Тараса Шевченка в інсценізації режисера-постановщика Сергія Павлюка. Історія про українку, яка попри застереження закохалась у москаля.
"Тарас Шевченко єднає народи" – міжнародний проєкт-конкурс, на меті якого входження України до світового інформаційного простору завдяки творчості величної постаті Тараса Шевченка, привернення уваги світової спільноти до сучасних проблем України. Він був започаткований у 2016 році Міжнародною Лігою "Матері і сестри – молоді України" на чолі з Послом Миру, народною артисткою України Галиною Яблонською.
Щорічно проєктом-конкурсом відзначається від 70 до 100 кращих творчих доробків, що подані на конкурс. За час свого існування проєкт об’єднав близько 1,5 тисяч осіб – учасників з 61 країни світу та республік, які виборюють свою незалежність.
Режисер Херсонського музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк був в окупації, на мітингах та допитах. Він говорить, що окупація ніколи з нас не вийде, бо цей страх за себе і свою родину залишився (у Сергія п’ятеро дітей). Зараз він знову ставить вистави, грає у театрі, попри те, що війна кардинально змінила життя.
Днями у Мюнхені відбулось відкриття виставки "Світ у моїх долонях", яку представив некомерційний фонд "Alexander Tutsek Stiftung". У виставці взяв участь фотограф з Миколаєва Сергій Мельниченко. За словами організаторів, виставка "Світ у моїх долонях" досліджує глибокий вплив смартфона на наше життя та різні мистецькі конотації, які він вніс у сучасне мистецтво.
Нещодавно одеський історик, педагог та краєзнавець Дмитро Жданов презентував в бібліотеці імені Грушевського свою книгу "Невигадані історії одеського трамвая". Основні віхи історії одеського трамвая, приправлені кумедними історіями та цікавими подробицями життя міста.
26 липня 2024 р. 21:01
"Голоси" постали на папері: в Одесі презентували антологію військових письменників21 липня 2024 р. 13:32
Активісти відзначили річницю першої музичної вулиці збором для ЗСУ21 липня 2024 р. 09:19
Жюрі Одеського кінофестивалю оголосило переможців19 липня 2024 р. 18:01
В Одесі хочуть знімати продовження радянського фільму про Електроніка18 липня 2024 р. 14:26
На Одеському кінофестивалі виступила британська знаменитість17 липня 2024 р. 20:34
Одеський театр увійшов в шорт-лист фестивалю-премії "Гра" за найкращу камерну виставу14 липня 2024 р. 14:37
В Києві розпочав роботу Одеський міжнародний кінофестиваль14 липня 2024 р. 13:36
"Відвал ніг" в Одесі: комік та ветеран перевірили, як в місті їздити кріслом колісним11 липня 2024 р. 12:05
Понад половина фільмів на Одеському кінофестивалі будуть про війну09 липня 2024 р. 15:01
ЮНЕСКО не дало гроші московському патріархату на відновлення Спасо-Преображенського собору в Одесі09 липня 2024 р. 13:22
Коштом містян: Труханов пояснив чому проти знесення пам'ятника Пушкіну в Одесі07 липня 2024 р. 21:59
Помер колишній керівник одеського відділення національної спілки художників07 липня 2024 р. 17:31
Одеський кінофестиваль підготувався до початку роботи в Києві