01 квітня 2024 р. 19:03
На фестивалі показали фільм про Миколаївський зоопарк
562
(ФОТО: Соцмережі)
Днями у Києві відбулась прем'єра документального фільму, де показуються історії врятованих тварин під час війни. Також там йдеться і про Миколаївський зоопарк, який постраждав через бойові дії.
Про це повідомляють кореспонденти Детектор медіа.
Прем’єра першого документального фільму Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці та війна" відбулась під час церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.
Цей документальний фільм — спроба показати події в Україні під іншим кутом, через взаємини людей та тварин, що стали свідками та жертвами цієї війни.
Головні герої фільму — це не лише коти, собаки, ведмеді, леви, лемури та йеменський хамелеон на імʼя Ігор, але й люди, що їх рятують, ризикуючи своїм життям. У стрічці задіяно багато іноземців, для яких героїзм українців під час порятунку тварин став справжнім відкриттям.
За ці півтора року, поки ми знімали цю картину, у мене було почуття провини, що я знімаю тварин, а не людей. Але я хочу вірити, що це кіно і про людей також. А може, і більше про людей, ніж про тварин, — сказав автор стрічки.
Птушкін повідомив, що його фільм — глядацький середній метр, і додав, що це "попсова документалка", тобто традиційна подача розповіді.
2022 рік був роком коротких форм. Усі робили відоси, які потрібно було терміново вивантажувати. Я не вмію такого робити, на жаль. Я зрозумів, що мені потрібно щось більш фундаментальне, і документальне кіно — це, напевно, одна з таких форм. Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року — Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини — це тема, яка може торкнути серця, - повідомив режисер.
Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.
Також у Миколаєві проходить фотовиставка "MYPH: Татуювання війни", яка присвячена жителям міста та півдня України. На виставці представили проєкти п'ятьох фотографів.
Наприкінці березня вийшла третя частина документального фільму про оборону Миколаєва. У фільмі йдеться про перші евакуації жителів з міста, роботу комунальників та рятувальників на місцях обстрілів і про те, завдяки чому російські окупанти не змогли ні оточити Миколаїв, ні наблизитись упритул до нього.
Нещодавно у Миколаївському художньому академічному драматичному театрі відбулася вистава трагіфарс-концерт "Оркестр". На сцені показують історію про оркестр, який виступає на естраді після Другої світової війни.
26 липня 2024 р. 21:01
"Голоси" постали на папері: в Одесі презентували антологію військових письменників21 липня 2024 р. 13:32
Активісти відзначили річницю першої музичної вулиці збором для ЗСУ21 липня 2024 р. 09:19
Жюрі Одеського кінофестивалю оголосило переможців19 липня 2024 р. 18:01
В Одесі хочуть знімати продовження радянського фільму про Електроніка18 липня 2024 р. 14:26
На Одеському кінофестивалі виступила британська знаменитість17 липня 2024 р. 20:34
Одеський театр увійшов в шорт-лист фестивалю-премії "Гра" за найкращу камерну виставу14 липня 2024 р. 14:37
В Києві розпочав роботу Одеський міжнародний кінофестиваль14 липня 2024 р. 13:36
"Відвал ніг" в Одесі: комік та ветеран перевірили, як в місті їздити кріслом колісним11 липня 2024 р. 12:05
Понад половина фільмів на Одеському кінофестивалі будуть про війну09 липня 2024 р. 15:01
ЮНЕСКО не дало гроші московському патріархату на відновлення Спасо-Преображенського собору в Одесі09 липня 2024 р. 13:22
Коштом містян: Труханов пояснив чому проти знесення пам'ятника Пушкіну в Одесі07 липня 2024 р. 21:59
Помер колишній керівник одеського відділення національної спілки художників07 липня 2024 р. 17:31
Одеський кінофестиваль підготувався до початку роботи в Києві