27 лютого 2024 р. 13:46
В Одесі скерували до суду справу чоловіка, що вигадав собі трьох дітей
1181
(Фото: Я і Закон)
Слідчі поліції скерували до суду справу жителя Чернігівської області, який намагався покинути країну через транзитну ділянку автодороги Одеса – Рені в Одеському районі з підробленими свідоцтвами про народження неіснуючих дітей.
Як повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Одеській області, його викрили коли він проходив прикордонний паспортний контроль. Працівники Державної прикордонної служби виявили ознаки підробки у наданих громадянином документах, про що повідомили в поліцію.
В ході слідства поліцейські встановили, що військовозобов’язаний чоловік, не маючи жодних законних підстав виїхати з України, за місцем проживання в Чернігівській області, використовуючи комп’ютерну та оргтехніку, виготовив три свідоцтва про народження малолітніх дітей. Поліцейські вилучили сумнівні документи та скерували їх на експертизу, яка підтвердила, що свідоцтва не відповідають аналогічним документам, що видавались та видаються уповноваженими установами на території України.
"За наявності достатніх доказів під процесуальним керівництвом Біляївської окружної прокуратури ми висунули правопорушнику обвинувачення в підробленні посвідчення та іншого офіційного документа, які видаються установою, що має право видавати такі документи, і які надають права та звільняють від обов'язків, з метою використання, а також у використанні свідомо підробленого документа. Такі дії кваліфікуються за ч. 1 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт вже ми скерували до суду. Чоловіку загрожує покарання штрафом до 17 тисяч гривень або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років", - прокоментувала тимчасова виконувачка обов'язків начальника сектору дізнання Одеського районного управління поліції №2 Вікторія Миронова.
Раніше правоохоронці затримали священнослужителя УПЦ МП, який намагався нелегально переправити до Молдови чоловіка призовного віку, для цього він вдався до хитрощів. Для допомоги ухилянту священник використав 10-річного хлопчика та катафалк.
Деякі чоловіки призовного віку за будь-яких умов намагаються покинути територію України, щоб уникнути мобілізації. Для цього ухилянти іноді обирають оригінальні та екстремальні способи. Так, намагаються уплисти з України на надувних гумових "пончиках" для басейнів, йдуть пішки через гори, намагаються проїхати через кордон на байках.
Наприклад, прикордонники Одещини затримали трьох чоловіків, які намагалися незаконно дістатися Молдови. Аби їх не помітили, вони приховано пересувались соняшниковим полем, що розташоване впритул до державного кордону.
Прикордонники навіть попередили охочих нелегально перетнути кордон про вовчі зграї в Одеській області.
26 липня 2024 р. 19:58
Продавець зброї з Херсонщини опинився під вартою26 липня 2024 р. 13:01
В Одесі судитимуть медиків за фальшиві діагнози25 липня 2024 р. 19:32
Миколаївська прокуратура подала до суду через невиконаний ремонт дитячого укриття25 липня 2024 р. 17:58
Працівників Держкадастру на Миколаївщині звинуватили у зловживанні службовим становищем24 липня 2024 р. 22:01
Антимонопольниця з Одеси попалася на хабарі у 10 тисяч доларів24 липня 2024 р. 13:45
Колишній журналіст "плюсів" намагався зірвати мобілізацію: його група діяла і в Одесі23 липня 2024 р. 21:38
Двох іноземців-шпигунів на Одещині засудили до восьми років в'язниці23 липня 2024 р. 14:27
На Миколаївщині викрили схему продажу автівок для ЗСУ23 липня 2024 р. 11:52
Полював на релейні шафи: в Одесі затримали можливого агента фсб22 липня 2024 р. 16:21
"Наймасштабніша мережа": правоохоронці затримали наркодилерів у дев'ятьох областях22 липня 2024 р. 15:46
Голову сільради запідозрили у розкраданні коштів на відновлення курорту в Одеській області22 липня 2024 р. 15:03
Слідчі встановили російського ката, який знущався з людей на окупованій Миколаївщині22 липня 2024 р. 13:21
Поліцейські затримали одесита за підозрою в організації виїзду чоловіків за кордон22 липня 2024 р. 12:58
СБУ затримала агентку фсб, яка наводила ракетні удари по місту Миколаївщини