20 лютого 2024 р. 18:31
Стало відомо, хто розбив вікно автівки на блокпосту в Одесі
4153
(Фото: Скрін з відео)
З’ясувалися нові подробиці інциденту в Одесі, коли під час конфлікту громадянину вибили скло автомобіля біля блокпоста на Люстдорфській дорозі, де відпрацьовували мобілізаційні заходи співробітники ТЦК, НГУ та ПСПО.
Центр публічних розслідувань зробив запит до ГУНП Одеської області та дізнався, що між водієм та представником громадського формування з охорони громадського порядку "Підрозділ сприяння правоохоронним органам" (ГФОГП "ПСПО") дійсно відбулася конфліктна ситуація.
За даним фактом внесені відомості в ЄРДР та розпочато кримінальне провадження щодо хуліганських дій за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК.
За інформацією ЦПР, водій на чорному CHEVROLET AVEO, 2008 року випуску, міг знімати блокпост на телефон. До нього підійшов 47-річний одесит з ГФОГП "ПСПО" в чорному одязі та у масці. Він попросив водія відкрити вікно, але розпочався конфлікт. Після чого доброволець ліктем розбив скло у вікні автівки.
(Скрін: відповідь ГУНП в Одеській області на запит ЦПР)
Згодом в ТЦК та поліції повідомили, що не мають до цього відношення, а сторони в приватному порядку з'ясували стосунки. "Правоохоронці втрутились, коли водій, якому розбили скло, звернувся з заявою. Ми встановили другого учасника події та він відшкодував вартість скла потерпілому", — пояснила тоді речниця Головного управління Нацполіції в Одеській області Любов Гордієвська.
Центр публічних розслідувань зазначив, що в Одесі працюють кілька підрозділів сприяння правоохоронним органам. Тому не треба плутати, наприклад, ГО "ПСПО "Кайман" з ГФОГП "ПСПО". Про те, що саме останні фігурували в конфлікті, ЦПР довів ще 13 лютого.
ГО "Кайман" під час розмови з кореспондентами ЦПР запевнили, що ніякого відношення не мають до мобілізаційних заходів.
Журналісти намагалися зв’язатися з ГФОГП "ПСПО", але телефон там не відповідає. Контора знаходиться на Пантелеймонівській, 54. Організація зареєстрована ще у 2004 році та пов’язана з колишніми правоохоронцями. Її екскерівник, Володимир Вареничев, очолює Одеську обласну організацію професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України, яка теж знаходиться на той самій Пантелеймонівській, 54 за тим же неробочим телефоном.
"Підрозділом сприяння правоохоронним органам" керує 68-річний Анатолій Воронцов. Він також очолював громадську організацію "Одеська обласна Загальновоїнська спілка".
26 липня 2024 р. 08:50
В ТЦ Одеси досі продають російській одяг - розслідування21 липня 2024 р. 13:03
Миколаївоблтеплоенерго вчергове оголосило тендер на будівництво мережі теплопостачання21 липня 2024 р. 11:28
У Миколаєві тендер на 63 мільйони виграла фірма, яка проходила у справі про привласнення коштів18 липня 2024 р. 22:31
Стало відомо, по якій ціні купували яйця держустанови півдня15 липня 2024 р. 12:02
На Миколаївщині підряд на майже 200 мільйонів отримала підозріла фірма14 липня 2024 р. 12:32
Десятимільйонний тендер виграла миколаївська фірма, яка звинувачувалась у відмиванні грошей12 липня 2024 р. 21:01
Саджанці, сувеніри та почесні грамоти: на що витрачають гроші бюджетні установи Одещини08 липня 2024 р. 14:03
Віцемер Миколаєва, якого підозрюють у корупції, не декларує коштовності дружини05 липня 2024 р. 17:58
У Миколаєві віддали тендер компанії, яка звинувачується у привласненні коштів дитячого фонду03 липня 2024 р. 08:59
Земля, човни, діаманти: ЦПР дізнався що є у суддів Одещини окрім нерухомості та грошей01 липня 2024 р. 15:03
Суддівські хороми: журналісти розслідували де живуть судді Одещини30 червня 2024 р. 12:04
Суддівські заощадження: журналісти з'ясували, скільки зберігають судді Одещини29 червня 2024 р. 11:33
Центр публічних розслідувань визначив найбагатших суддів Одещини27 червня 2024 р. 12:03
На Миколаївщині тендер на понад 30 мільйонів віддали судимій компанії