15 травня 2024 р. 15:32
У Миколаєві родичі голови районної адміністрації знищили історичну будівлю
8929
(ФОТО: Відділ охорони культурної спадщини міста Миколаєва)
У Миколаєві власники демонтували історичну будівлю, яка постраждала внаслідок ракетного обстрілу у 2022 році.
Про це повідомили у Відділі охорони культурної спадщини Миколаєва.
Комплекс "Дача Кудрявцева" - це пам'ятка архітектури місцевого значення та її можна знайти у відповідному реєстрі, розміщеному на сайті Миколаївського міськвиконкому. Наразі вона знаходиться у приватній власності товариства "РЕСТРО КЛАБ", власники якого проводять реконструкції та демонтаж без погодження відповідних органів.
У 2022 році під час ракетних обстрілів міста одна з будівель комплексу - двоповерхова будівля колишнього будинку відпочинку "Комунар" зазнала значних пошкоджень. В результаті влучання снаряда було зруйновано частину другого поверху північно-східного крила будівлі.
Згідно з договором з органом охорони культурної спадщини, якщо пам’ятка зазнала пошкоджень або є можлива загроза таких пошкоджень, власник зобов'язаний проінформувати про це відповідний орган охорони культурної спадщини.
Також наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 18.04.2022 №143 комплекс з 6 пам’яток включений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (охоронний №205-Мк).
В серпні 2023 року в рамках нагляду за проведенням реставрації працівники відділу рекомендували власникам провести першочергові роботи зі збереження будівлі з подальшим її відновленням.
29 квітня 2024 працівники відділу виявили повний демонтаж раніше пошкодженої будівлі, склали відповідний акт та направили офіційне повідомлення органу охорони культурної спадщини вищого рівня та припис власнику об’єкта - ТОВ "РЕСТРО КЛАБ". Але жодних офіційних повідомлень від власника пам’ятки архітектури щодо ходу ремонтних робіт відділ охорони культурної спадщини так і не отримав.
При цьому, зі слів представника власника всі питання, які виникали в ході реставрації узгоджувалися з органом охорони культурної спадщини вищого рівня.
Кінцевими бенефіціарами товариства є син та чоловік голови адміністрації Інгульського району та представниці фракції мера у міській раді Ганни Ременнікової – Борис та Валентин Берестнєви.
Наразі Відділ охорони культурної спадщини Миколаєва чекає на інформацію від власника пам’ятки. А також - відповідних охоронних заходів щодо пам'ятки місцевого значення від управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА.
Нещодавно для Миколаївського обласного краєзнавчого музею команда агенції соціальних проєктів Platfor.ma розробила нову айдентику. В основі візуального стилю – музейні експонати, архівні фото та кольори природи Миколаївщини.
За словами співпрацівників музею, це лише початок важливих змін. Також у музеї зʼявиться новий сайт, альбом з експонатами та навіть музейний мерч.
Раніше, у Миколаєві за допомогою Спілки архітекторів Швеції планують відновити Будинок офіцерів флоту. У планах – адаптація комплексу під багатофункціональні культурно - мистецькі цілі, розміщення волонтерського центру та наукового центру з відновлення водопостачання півдня України.
Ця ініціатива спрямована на створення безпечного публічного простору для культурних заходів, а також надання підтримки вразливим групам населення, таким як внутрішньо переміщені особи та жертви насильства.
У Миколаєві налічуються 338 пам’яток культурної спадщини. З них 92 - це пам’ятки історії, 139 - архітектури та містобудування, 71 - археології, 19 - монументального мистецтва. Ще 183 об’єкти взяті на облік, як щойно виявлені. За період війни пошкоджень зазнали біля 30 з них.
19 липня 2024 р. 19:29
Розкрали 138 мільйонів армійських коштів: серед підозрюваних посадовець з Миколаївщини18 липня 2024 р. 14:58
Розслідування виявило зв'язок між миколаївськими ексдепутатами та "чорним" зерновим експортом![Розслідування виявило зв'язок між миколаївськими ексдепутатами та "чорним" зерновим експортом](https://izbirkom-media-bucket.s3.amazonaws.com/cache/f5/ef/f5ef3ebe1955dc6bb1ab17a5d525404c.jpg)
15 липня 2024 р. 19:02
У Миколаєві хочуть закупити вугілля у фірми з сумнівною репутацією14 липня 2024 р. 14:02
Регіони Півдня опинились в антилідерах: більшість благодійних організацій не подали фінзвітність12 липня 2024 р. 21:29
На Миколаївщині селищна рада обирала оцінщика землі без конкурсу12 липня 2024 р. 20:31
Змова під час тендеру: АМКУ підозрює учасників торгів на Миколаївщині05 липня 2024 р. 16:31
На ремонті Миколаївського краєзнавчого музею виявили неефективне використання бюджету03 липня 2024 р. 22:42
Миколаївські поліцейські витратили з бюджету півтора мільйона на два позашляховики02 липня 2024 р. 12:01
НАЗК моніторить спосіб життя колишнього очільника поліції Миколаївщини01 липня 2024 р. 19:32
Сержанта на Одещині затримали за підозрою у здирництві з військових28 червня 2024 р. 19:02
Миколаївська прокуратура подала позов до суду: на торгах щодо утримання доріг підозрюють змову27 червня 2024 р. 15:01
На Одещині без аукціону уклали договори на ямковий ремонт з родичкою бізнесмена у розшуку23 червня 2024 р. 22:57
Підряд на 62 мільйони на будівництва укриття у школі на Херсонщині отримала фірма з корупційним минулим22 червня 2024 р. 18:32
На відбудову Херсонщини пов'язана з новим заступником голови ОВА фірма отримала мільйони21 червня 2024 р. 18:33
Миколаївська ТЕЦ обрала підрядника з найдорожчою пропозицією